У світлиці «Галичини» представила свою нову збірку «Нитка для Тесея» поетеса Світлана Ткачук

В Івано-Франківську у форматі літературної платформи «Об’єднані словом» при часописі «Галичина» відбулася презентація нової поетичної збірки Світлани Ткачук «Нитка для Тесея», яка 2018 року побачила світ у видавництві «Місто НВ».

Авторка – родом із села Радча Тисменицького району, а живе у Тисменичанах і працює вчителем української мови і літератури у селі Стримба на Надвірнянщині, представниця Надвірнянської літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира. Перша поетична збірка Світлани Ткачук «Осіння партитура» вийшла друком 2012 року.

Поетеса Світлана Ткачук

Світлана ТКАЧУК, поетеса:

- Так, моя нова поетична збірка – дороговказ, свого роду нитка Аріадни із життєвих лабіринтів. Для себе і для когось. Назва книжки не спонтанна, а добре виважена і вона наскрізною думкою проходить через усі її тексти, в яких порушено важливі проблеми людяності, вірності, відданості, а також зради і підлості. А ще я намагалася показати свій внутрішній світ, намагання вийти із життєвих лабіринтів. І таких, як я – чимало. Тож «Нитка для Тесея» - дороговказ на життєвих заплутаних дорогах не лише для себе, а й для інших.

…Поетична книжка структурована трьома розділами: «Рукопис білого смутку», «Поза простором душі» та «Лабіринтарні люди». Якщо перші два розділи оком небайдужого ліричного героя лише констатують наболіле на серці – і особистісне, і суспільне, то образно-тематична палітра творів останнього розділу, на наш погляд, розкриває стрижневий авторський задум і вислід збірки: людина – слабка, може зрадити і відплатити злом на любов, як міфічний Тесей – Аріадні, і лише багатостраждальний Бог – абсолютна Любов.

Той день настав. Ісус ішов на страту.

А серце посіріло, наче дим.

Воно нічого не могло сказати –

Ревів, як звір, сліпий Єрусалим.

Уже Голгофа здиблено чекала.

Хоч тихо плакав Гетсиманський сад,

Вона Ісуса мовчки розпинала

Іще до того, як сказав Пилат.

О Боже! Боже! Світ оцей – омана!

- Розпни! Розпни! – гуділо звідусіль.

Розкрилось небо клоччями туману,

На землю сльози капали, як сіль.

Ісус ішов у натовпі глухому.

Терпіння пив без сліз і каяття.

Розп’яттям він ішов таки додому!

Розп’яттям повертав нас до життя!

Уперше рукопис майбутньої книжки «Нитка для Тесея» було представлено торік в Івано-Франківській обласній науковій академічній бібліотеці ім. І. Франка під час творчої зустрічі зі Світланою Ткачук, а відтак – уже як книжка – у Тисменичанській бібліотеці-філії та Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва. Хочу сказати відверто: якщо такі самобутні і талановиті автори, як Світлана Ткачук, тягнуться до літературної платформи «Об’єднані словом», то ця творча спільнота - на добрій дорозі.

Презентацію нової поетичної книжки Світлани Ткачук «Нитка для Тесея» у світлиці «Галичини» у супроводі музикантів Богдана Доща (гітара) та Люка (блок-флейта), а також вокального виконання Юлії Сопотик провадила керівник літературної платформи «Об’єднані словом» івано-франківська поетеса Леся Геник.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами