У Долині відбувся ювілейний вечір відомої поетеси Надії Дички

У Долинській ЦРБ у форматі літературної вітальні «За годинником часу» відбулася творча зустріч з українською письменницею з Прикарпаття, членом НСПУ Надією Дичкою з нагоди 55-річчя від її дня народження і 35-річчя творчої діяльності.

Літературний простір Прикарпаття – яскравий та розмаїтий, і вагоме місце у ньому посідає творчість Надії Дички – уродженки села Підмихайля на Калущині і знаної долинянки. Передусім Надія Дичка відома шанувальникам слова як поетеса і авторка таких поетичних книжок: «Дорога», «Зимові лелеки» (1996), «Ввійду в храм» (1997), «Тебе любити піснею небес» (2000), «Пора півоній» (2002), «Між злом і світлом» (2002), «Золота хмаринка» (2004), «За годинником серця» (2008), «Абетка» (2008), «Перехрестя» (2010), «Абетка України» (2011), «Футбольна абетка» (2013), «Знакове світло Майдану» (2014), «На гостини до Долини», «Війна без приводу війни» (2015) та інших.

Надія Дичка – лауреат міжнародних літературних конкурсів «Смолоскип-95» та «Гранослов-96», переможець конкурсу на найкраще оповідання до 40-річчя української бібліотеки у м. Філадельфії (США), лауреат премій ім. М. Утриска та ім. М. Бек (Канада, 2008). А за збірку «Тебе любити піснею небес» 2000 року поетесу Надію Дичку удостоєно премії ім. Василя Стефаника.

Особливе місце у набутку авторки посідає пісенна творчість. Одним із перших виконавців пісень на слова Надії Дички був світлої пам’яті народний артист України Назарій Яремчук. Нині пісенні твори на слова поетеси є у репертуарі Василя Зінкевича, Світлани та Віталія Білоножок, Ніни Шестакової, Павла Дворського, Михайла Кривеня, Остапа Гавриша, Богдана Кучера, Василя Андрусіва та інших виконавців. На слова Надії Дички 2016 року Галицький академічний камерний хор виконав кантату «Майдан – Війна» композитора Романа Никифоріва.

Знають Н. Дичку і як самобутню художницю. Надія брала участь у виставках графіки в Італії та Іспанії, вона – лауреат конкурсу художніх робіт «Долина Арт». У Долинському краєзнавчому музеї Тетяни й Омеляна Антоновичів «Бойківщина» та в Центрі народної творчості Прикарпаття міста Івано-Франківська відбулися три персональні виставки художниці, яка володіє, окрім іншого, й технікою малярства на склі. А недавно до її життєвого і творчого ювілею працівники Долинської ЦРБ створили унікальну віртуальну виставку робіт Надії Дички на сайті бібліотеки.

Перебіг зустрічі з ювіляркою у вітальні Долинської ЦРБ добре змодерувала завсектором краєзнавства Ганна Юсип. А привітали поетесу начальник відділу культури Долинської РДА Володимир Гібчинський, керуюча справами Долинської міськради Світлана Сапетна, почесний голова Долинського осередку ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Степан Янковський, заввідділом Долинської ЦРБ Зеновія Тарантюк, член НСПУ поет Ярослав Савчин, директорка Долинської школи-ліцею №7 Катерина Олійник та заступниця директорки Уляна Дмитрів, поетеса і педагог з Долини Оксана Сподар і педагог із с. Мала Тур’я Любов Крегель, наукова співробітниця Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина»Тетяна Гнатковська і лікарка Долинської ЦРЛ Оксана Пришлюк, письменниця і журналістка Галина Максимів та ін. А пісенними творами на слова Надії Дички вітав ювілярку педагог, композитор і музикант Василь Андрусів.

Світ слова Надії Дички – самобутній і неосяжний, а лет її творчості – нестримний. Поетеса звіряє свою творчість за відкритим навстіж серцем і напуває поетичні рядки його подихом. Тематична палітра поезій авторки розмаїта і глибоко лірична, а два крила – небесне і земне – творять її яскравий словосвіт:

Прибуде цвіт у яблуневій гілці,

У квітці і у бджілці, у росі…

Мізинцем травня на дзвінкій сопілці

З’явлюсь тобі, розтану у сльозі…

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами