«Добрий професійний лірик» – такою постає прикарпатська поетеса Леся Шмигельська у своїх творах

 Леся Геник, Леся Шмигельська і Євген Баран під час презентації.

У рамках літературної платформи «Об’єднані словом» у кімнаті-музеї Івана Франка краєзнавчого відділу Івано-Франківської міської центральної бібліотечної системи презентували нову добірку поезій відомої й самобутньої поетеси Лесі Шмигельської із села Камінь на Рожнятівщині, членкині НСПУ і заступниці голови Рожнятівського літературного об’єднання «Ґорґани» – книжку «Листокод», про яку ми вже розповідали в «Галичині» за 18 травня.

«Листокод» – це спроба літературної героїні усвідомити своє «я» й пізнати себе у невпинному плині життя – у дорозі до Бога. Леся Шмигельська – поетеса, яка вже сформувалася, та попри все кожна її нова книжка поезій – це ще одна демонстрація творчої самобутності, нових граней слова, образної палітри й художньої неповторності.

У часі презентації голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України літературознавець і літературний критик Євген Баран, аналізуючи становлення Лесі Шмигельської як поетеси та її старання у роботі Рожнятівського літературного об’єднання «Ґорґани», зазначив, що вона «стала добрим професійним ліриком». А таїну поетичного «Листокоду» авторки у своїх виступах намагалися пізнати-розкрити також відомі прикарпатські літератори Наталя Данилюк, Леся Геник, Оксана Кузів, Володимир Пушкар. У часі літературної зустрічі стало відомо, що вже побачила світ і прямує до читачів десята книжка поезій Лесі Шмигельської «Істина коріння».

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами