Яскраве сяйво «Сузір’я Діви» зі шляхетною «родзинкою»

У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка абстрактного мистецтва «Сузір’я Діви» 13-х прикарпатських художниць, на якій представлено 64 роботи, виконані у різних живописних техніках. Варто зазначити, що експозиція була сформована на початку березня, але у зв’язку з карантином, з нею можна було знайомитися тільки он-лайн. Тож теперішнє живе відкриття було особливо щирим та зворушливим.

На відкритті мисткинь привітав директор музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець, який зазначив, що це довгоочікувана та чудова подія, художниці, об’єднавшись в «сузір’я» не губляться, а навпаки, дуже увиразнюються, адже у такий спосіб підкреслюється індивідуальність та особливість творчої манери кожної з них

Своїми враженнями поділилася і колекціонерка абстрактного живопису Любов Скаврон.

– На цій виставці є роботи моїх подруг, картини яких я маю у своїй колекції, Номеди Чюрльоніте, яка проживає в Коломиї, та Мирослави Шевчук з Німеччини. Абстрактне мистецтво стало моїм захопленням останніх років, воно приваблює мене своїми можливостями вивільняти дух людини, робити видимими його непізнавані прояви, які живуть дуже глибоко у підсвідомості…

«Сузір’я Діви» – це Надія Садов’як, Олена Попова, Христина Дувірак, Оксана Лаврів, Аліса Крицак, Христина Гут, Катерина Гафійчук, Галина Філіпова, Віра Бойко, Наталія Вовчук, Марія Мелкомукова-Михнюк та вже згадані Н. Чюрльоніте й М. Шевчук.

Попри те, що художниці проживають у різних населених пунктах Прикарпаття, мають різні освіту та мистецький досвід, їх об’єднує велика любов до творчості, вміння прислухатися до свого внутрішнього емоційного стану та майстерно передавати його на полотні.

Шанувальники абстрактної творчості могли сповна насолодитися неймовірним калейдоскопом кольорових плям, різноманітних ліній і штрихів, за якими можна було побачити безмежні світи жіночих душ, сузір’я неповторних історій про любов, життя, красу та пошук себе у нашому бурхливому світі.

Організатором виставки є одна із «сузір’янок» – Надія Садов’як, котра з допомогою соціальних мереж згуртувала мисткинь заради спільної мети – продемонструвати свою творчість широкому колу шанувальників жіночого абстракціонізму, заряджати людей у ці непрості часи позитивом і радістю, вселяти віру у здійснення найзаповітніших мрій та планів. І це вже їхня третя спільна виставка. Перша відбулася торік в обласному краєзнавчому музеї, друга – на початку цього року в Яремчі. У планах – організувати експозицію робіт за кордоном.

Відкриття «Сузір’я Діви» було не лише по-жіночому камерним і світлим, а й мало свою шляхетну «родзинку» – було організовано збір коштів для відомої в минулому майстрині гончарного мистецтва Любові Румянцевої, яка нині перебуває у скрутній життєвій ситуації. Зібрали 2 350 гривень, які й передали мисткині.

Поетеса, журналістка.