Восьмий перегляд польського кіно «Під Високим Замком» відкриє шпигунська драма

Із 8-го по 14-те листопада в Івано-Франківську пройде 8-й перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком». Завдяки цьому проєкту іванофранківці ознайомилися ближче з польським кінематографом і навіть встигли його полюбити. Впродовж попередніх переглядів шанувальники кіно в Івано-Франківську подивилися близько 185 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, більшість яких вийшла на екрани у 2010–2018 рр.

Цього року організатори польського кіно «Під Високим Замком» в Івано-Франківську, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську та Фонд «Terra Humna» підготували для івано-франківських кіноманів 22 стрічки різних жанрів та настроїв. Серед них: «Планета самотніх-2», «День шоколаду», «Забава, забава», «7 почуттів», «Дочка тренера», «Камердинер», «На щастя», «Юліуш», «Як собака з котом» та інші. А відкриє кіносвято картина Владислава Пасіковського «Кур’єр» – сенсаційна шпигунська історія, яка водночас хвилює і лякає, воєнна мандрівка, натхненна справжньою місією Яна Новака-Єзьоранського. Це вже другий фільм цього режисера, який відкриває Перегляд в Івано-Франківську. У 2014 році івано-франківська публіка дивилася фільм «Джек Стронґ». До речі, місце показу сучасних польських картин незмінне – театр кіно «Люм’єр».

Кадр з фільму «Кур’єр», яким відкриють перегляд польського кіно

Приємним сюрпризом для потенційних відвідувачів Перегляду є вартість квитка – 35 гривень. Всі фільми йдуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Традиційно Перегляд польського кіно не обмежується кіносеансами, адже щороку кінопокази обрамлюють і доповнюють цікаві та непересічні культурні події, котрі так чи інакше пов’язані з кіно. Цього року з нагоди національного свята Незалежності Польщі польський піаніст Павло Ковальський, якого в одному з французьких журналів назвали однією з чотирьох найцікавіших постатей Польщі, в Івано-Франківській обласній філармонії ім. Іри Маланюк виконає спеціальний концерт. Глядачі почують у його майстерному виконанні твори Ігнаци Яна Падеревського, Фридерика Шопена та музику до польських фільмів. Не обійдеться і без традиційного освітнього блоку, розрахованого насамперед на молодь та студентів – «Урок історії в кіно». В програмі – короткі фільми із серії «Історія у живих картинах».

Словом, нинішній Перегляд сучасного польського кіно обіцяє бути різноплановим, цікавим і захоплюючим. Знаю одне – фільмів мало не буде!

Редактор відділу газети “Галичина”