Вийшла друком книжка вибраних публікацій журналіста Петра Парипи «Між вчора і завтра»

В івано-франківському видавництві «Місто НВ» побачила світ книжка вибраних публікацій знаного прикарпатського журналіста Петра Парипи «Між вчора і завтра», які за своїм часовим відтинком охоплюють три останні десятиліття його праці і, зі слів автора, «добре передають дух і сутність минулої епохи, або досі не втратили своєї політичної значущости».

Збірка має глибоко продуману, цікаву і структуровану побудову і включає розділи: «Родимі плями. Статті на політичну тематику», «Московський спрут. Статті про російсько-українські відносини», «Кресові візії. Статті про польсько-українські відносини», «Юдейські лікті. Статті про єврейсько-українські взаємини», «Токсична фобія. Статті на національну тематику», «Слідами часу. Статті на історичну тематику», «У надрах духу. Статті на культурологічну тематику», а також «Актуальні репортажі» та «Мініатюри». Збірка не містить всі журналістські набутки автора - чимала кількість матеріалів Петра Парипи, які не вписуються в авторську концепцію книжки, залишилася поза цією книжкою, але не поза увагою автора. Інформацію про кожну журналістську публікацію можна почерпнути в бібліографічному покажчику за 1984 – 2018 роки, який нещодавно вийшов друком.

Матеріали публікацій, які увійшли до видання, означені щонайперше українським духом журналіста, суспільною актуальністю, професійністю і глибиною аналізу, цікавим викладом і барвистістю мови. Вибрані публікації «Між вчора і завтра» можуть слугувати не лише підручником для школярів, сущих і майбутніх журналістів та політологів, але й літописом становлення Української Незалежності – у подіях, постатях, фактах, коментарях і т.д. Видання матеріалів заслуженого журналіста України Петра Парипи – добрий приклад для наслідування тим, хто через свою світоглядну скромність чи інші обставини ще не привідкрив власну скриню творчих надбань.

З журналістської метрики Петра Парипи

Петро Парипа – уродженець села Ланів Галицького району. Навчався у Львівському університеті ім. Івана Франка на відділенні журналістики. Працював кореспондентом і відповідальним секретарем Тисменицької районної газети «Вперед»; відповідальним секретарем і редактором відомчої газети «Лісовий комплекс» і «Гомін Карпат» і «Лісовий край»; власкором газети «Західна Україна» на Івано-Франківщині; головним редактором тижневика «Газета.if.ua», кореспондентом, редактором відділу, заступником головного редактора і головним редактором газети «Галичина». Твори журналіста друкувалися у місцевих газетах, а також у журналах «Жовтень», «Універсум», «Україна», «Перевал», «Країна», «Журналіст України», «Енергетичний бюлетень», у центральних газетах «День», «Україна молода» та в діаспорних виданнях - газеті «Америка» та «Б’юлетні Фундації ім. Івана Багряного» (США), автор і упорядник книжок і т.д.

Петро Парипа – заслужений журналіст України, лавреат Всеукраїнського конкурсу регіональних ЗМІ «Економіка очима журналіста», міжнародного фестивалю «Нашого цвіту – по всьому світу», обласної премії імені Богдана Бойка в галузі журналістики, Івано-Франківської міської премії імені Івана Франка в номінації «журналістика», обласної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури в номінації «Документальна і науково-практична література». Нагороджений медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» і «Золотою медаллю української журналістики», член Національної спілки журналістів України і т. д.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами