В обласному центрі Прикарпаття відкрили експозицію прикрас, в яких оживають первісні енергія і краса

В Івано-Франківській галереї «Арт на Мур» відкрили виставку колекції нашийних прикрас «Архаїка – Символи» новоствореної арт-студії «V2», заснованої Всеволодом Бажалуком, Віталієм Городецьким та Ерікою Вітер. Студія займається художньою обробкою металу, її вишукані ексклюзивні прикраси, зроблені з любов’ю та смаком, наче повертають до витоків чудового й гармонійного світу, який потім був безповоротно втрачений.

Майстри працюють з бронзою, сріблом, латунню, іншими металами, спираючись на багаті народні традиції, та надаючи їм теперішнього модерного звучання. Вони поєднують метал з камінням, вишукуючи неймовірні комбінації відтінків та ліній, заворожують майстерністю та фантазією, створюють не тільки прекрасні, а й якісь магічні речі, в яких дивним чином оживає первісна енергія та первісна краса.

За словами Ірини Матоліч – мистецтвознавиці та галеристи, виставки такого напрямку не притаманні галереї, де, як правило, виставляється живопис та скульптура, і ця подія –чудова нагода розширити тематику експозицій. Як зазначив на відкритті директор музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець, художня обробка металу у минулому мала велике сакральне значення: варто згадати придорожні хрести, кадила, підсвічники, а також була дуже поширена для у вжитку для облаштовування житла – дверні клямри та клямки, ручки. Жіночі прикраси займали особливе місце, були невід’ємними атрибутами святкового одягу дівчат та жінок, зокрема натільні хрестики, намисто, сережки і дукачі. І, звичайно, були оберегами і виконували певні обрядові функції.

Всеволод Бажалук зізнається, що ідею про створення арт-студії виношував дев’ять років. Збирав інформацію про художню обробку металу, підбирав обладнання, створював ескізи, вчився сам, опановуючи секрети майстерності. Ключовим в реалізації проекту стало знайомство з випускником Львівської академії мистецтв Віталієм Городецьким, який поставив цю прекрасну ідею на, так би мовити, наукову основу. А Еріка Вітер своєю енергією та креативністю надихає майстрів на нові прекрасні звершення.

Студія відкрита для нових учнів, ідей та планів та організовує майстер-класи.