В обласному центрі Прикарпаття розпочалися Дні українського кіно

В Івано-Франківську стартували Дні українського кіно, які мають на меті привернути увагу глядачів до вітчизняного кінематографа. З 10-го по 16-го жовтня в театрі кіно «Люм'єр» пройдуть покази найновіших українських фільмів, як художніх, так і документальних, зокрема таких: «Захар Беркут», «Східняк», «Будинок Слово», «З України до Голлівуду», «Генделик», «Гуцулка Ксеня» та «Фокстер і Макс». Початок стрічок о 14.40.

Відкриття Днів українського кіно відбулося за участі ексочільника Державного агентства України з питань кіно - Пилипа Іллєнка, продюсера фільмів «З України до Голівуду» та «Будинок «Слово» Олега Щербини, режисера стрічки «З України до Голівуду» Станіслава Сукненка, директора департаменту культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимира Федорака, директорки театру кіно «Люм'єр» Лідії Шкрібляк, керівника Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області Віктора Вінтоняка.

- Дні українського кіно стають доброю традицією на Прикарпатті, - наголосив під час прес-конференції Володимир Федорак. - Мета цього проекту - демонстрація українських фільмів різних жанрів, як ігрових, так і документальних, і звичайно, підтримка сучасного кіновиробника. Про те, що українські фільми стали популярними вже не потрібно багато говорити. Адже торік такі стрічки як «Кіборги» та «Позивний «Бандерас» побили касові збори на Івано-Франківщині і навіть перевершили касові збори голлівудських картин.

Пилип Іллєнко зазначив, що всі фільми, котрі продемонструють в рамках заходу, створені впродовж останніх кількох років за фінансової підтримки Державного агентства з питань кіно. «Мені дуже приємно, що я маю опосередковане відношення до цих проектів. Намагалися бути не просто державною бюрократичною структурою, яка лише виділяє або не виділяє кошти, а старалися діяти, як асоційовані продюсери: брали участь у всіх етапах виробництва фільмів, в тому числі і у промоції. Це була для нас особлива та важлива місія».

Розвиток українського кінематографа складно не помітити, адже кількість фільмів made in Ukraine істотно збільшилася. Ще більше тішить той факт, що окремі картини впевнено конкурують з голлівудськими, збираючи на своїх сеансах аншлаги. Це звичайно, не може не тішити. Лідія Шкрібляк зауважила, що сьогодні у розкладі театру кіно щотижня є якась українська стрічка, і найголовніше – на них ходять глядачі, адже це справді якісний продукт.

Редактор відділу газети “Галичина”