В Івано-Франківську стартує фотовиставка «Мистецтво мінімалізму»

18 січня о 15:00 в Івано-Франківську стартує виставка українських та польських фотографів «Мистецтво мінімалізму».

Захід відбудеться у мистецькій локації у мистецькій локації «Підземний Перехід ВАҐАБУНДО» (вул. Пилипа Орлика 7.

Виставка є продовженням «фотографічного діалогу», розпочатого у 2016 році між Жешувським Фотографічним Товариством (Польща) та Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки фотохудожників України і народним фотоклубом «Колумб» з Тисмениці, що на Прикарпатті.

Після трьох спільних проектів - «Прикарпаття» з 2016 року, «Відображення та тіні» від 2017 року та «Портрет правдивий» з 2018 року, настав час для «Мистецтва мінімалізму». Сорок три автори: 17 з України та 26 з Польщі представляють свої роботи на спільній виставці.

Тема цьогорічного проекту зосередила увагу фотографів на простих формах та лаконічності висловлення - чи не на цьому базується мистецтво мінімалізму? Деякі із представлених фотографій зводять реальність до точок, ліній та геометричних фігур. Інші показують гру світла і тіні, порожнечу простору пейзажу або спотворений баланс кадру підкреслюють рух, людину, тварину, враження ... Мінімальна форма не переповнює змістом. Така фотографія сповнена своєрідної тиші, вона нагадує дихання. Ця «тиша на зображенні», здається, є загальним знаменником фотографій на виставці. Мінімальне мистецтво близьке до поезії хайку, яка мінімумом слів у простій формі зосереджує те, що невловиме, дихання, почуття, миттєвий момент.