Уряд вніс пропозицію доплачувати за пізній вихід на пенсію. Кого він цього разу хоче “ощасливити”?

Кабінет міністрів пропонує щомісяця доплачувати понад 500 гривень за більш пізній вихід на пенсію окремим категоріям пенсіонерів. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі із засідання уряду прем'єр Олексій Гончарук.

Якщо рішення уряду схвалить парламент і постанова набере чинності, це дозволить підвищити надбавки аж 1380 пенсіонерам і встановити єдиний підхід до визначення їх розміру.

У Міністерстві соцполітики порахували, що в Україні пенсії отримує 27% населення при 25% найманих працівників, за яких сплачуються внески на постійній основі. Українцям, яким в 2020-му виповниться 60 років (чоловікам і жінкам), для отримання пенсії за віком необхідно буде мати не менше 27 років трудового стажу. У 2019-му для виходу на пенсію потрібно було мати 26, а в 2017-му достатньо було лише 15 років.

Літнім людям, які й до 65-ти не мають достатнього стажу, доведеться працювати й далі, або ж звертатися в органи соцзахисту для призначення соцдопомоги. У такому разі розмір соціальних виплат буде дорівнювати прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб.

Для тих українців, яким не вистачає років страхового стажу, уряд пропонує його докуповувати. Лише виникає логічне запитання: чи буде фінансово на це спроможний пенсіонер? А якщо й буде, то чи не краще вкласти кошти у щось більш надійне?

Учасники соцмереж з іронією уже відгукнулися на цю новину. Когось цікавить, яким чином вибиратимуть тих 1380 "щасливчиків". Хтось взагалі сумнівається, що це буде дієва допомога пенсіонерам і нарікає на можновладців, адже про свої пенсії вони добре подбали - і це не копійки, які вони пропонують простим людям.

Уряд уже вкотре різними незрозумілими, недієвими, а іноді й катастрофічними для громадян шляхами хоче вирішити питання із подальшою долею Пенсійного фонду. Адже коштів на виплати людям похилого віку не вистачає і щороку ця тенденція погіршується. Проте чомусь влада не розуміє (чи просто не хоче цим перейматися), що вихід із ситуації можливий і без шкоди суспільству: потрібно лише створити умови в нашій країні, аби кожен працездатний українець мав офіційну роботу з нормальною зарплатою, за яку можна жити, а не виживати. Тоді громадяни не будуть втікати у засвіти і піднімати економіку чужих держав, а наші пенсіонери отримуватимуть заслужену пенсію.

Кореспондент