Трилер-опера від Андрія Любки

В Івано-Франківську письменник Андрій Любка представив свій новий роман «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан». Саме цією презентацією в обласному центрі відкрили «Літературну осінь».

Над книжкою, написаною в жанрі психологічного трилера, автор працював три роки. Оскільки дія роману відбувається в Румунії, Україні, Польщі і Греції, то щоб написати його, автор об’їхав ці країни.

– Це мій перший текст, написаний в жанрі психологічного трилера, – розповідає Андрій Любка. – Це історія про сучасну Україну і, на жаль, дуже реалістична, оскільки йдеться про те, що грудневої ночі п'яний суддя на «ВМW X5» збиває дівчину на пішохідному переході в Ужгороді. Вона помирає. І оскільки суддя не отримує жодного покарання за це, то її чоловік вирішує помститися йому. Починає за ним стежити, аби здійснити свій акт помсти. Мені здається, що така історія закорінена в сучасній Україні і розкриває певною мірою наші затаєні суспільні хвороби. Але водночас це історія про душевний надлам людини, яка опиняється сама-самісінька в критичній ситуації і вирішує пожертвувати собою заради того, щоб досягти справедливості…

Автор наголошує, що його твір у жодному разі не скандальний чи політичний, адже він не писав ні про політику, ні про «соціалку», а хотів розкрити психологію людини, яка втратила найдорожче – рідну людину.

Кожний розділ нового роману Андрія Любки доповнюють ілюстрації Альони Шум. Обкладинка книжки, над якою працювала Анна Стьопіна, і назва твору одразу переносять читача до оперної зали, в якій лунають звуки з відомої опери Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй».

Письменник зізнається, що в його книжці є опера, адже він обожнює цей мистецький жанр і йому завжди хотілося написати щось пов’язане з ним. «З оперою перегукується любовна, мелодраматична частина роману, – розповідає Андрій Любка. – Чіо-Чіо-Сан – це персонаж опери «Мадам Баттерфляй» і початок історії кохання цієї пари. На своє перше побачення вони пішли саме в оперний театр на «Мадам Баттерфляй». Хлопець жартома записав у своїй телефонній книжці дівчину, яка стане його дружиною, як Чіо-Чіо-Сан, і коли вона йому телефонує, грає арія у виконанні Марії Калас. Таким чином цей японський інтригуючий персонаж вводиться в цю історію, але це така легка тінь».

Роман вийшов лише недавно, але  вже є перші відгуки про нього від читачів. Андрій Любка каже, що перші рецензії справджують його надії. «Намагався написати роман з дуже несподіваним фіналом, – коментує автор. – Хотілося, щоб книжка була така, як фільм, на останніх хвилинах якого виявляється, що все не так, як ти собі думав. І перші відгуки якраз підтверджують моє бажання, читачі кажуть, що справді фінал для них був несподіваним».

Оскільки новий роман Андрія Любки вийшов друком у видавництві «Meridian Czernowitz», то його перша презентація відбулася 9 вересня у Чернівцях. Наразі письменник перебуває у презентаційному турі, який охопить 13 українських міст. Івано-Франківськ – п’яте місто, в якому відбулася зустріч з автором та його твором.

Ольга МОНЧУК.