Руслан Марцінків: Тепер є нагода скористатися можливостями міжнародних проєктів для започаткування бізнесу

Івано-Франківськ для підтримки розвитку підприємництва в міській громаді використовує можливості міжнародної співпраці, в тому числі для спеціалізованого навчання як охочих зайнятися бізнесом, так і підприємців, які вже працюють на ринку. Минулого тижня в бізнес-інкубаторі ІФНТУНГ на Північному бульварі, 7-б урочисто відкрили два безплатні навчальні курси: «Основи бізнесу» – для тих, хто ще лише планує започаткувати власну справу, та «Креативна економіка, диджиталізація бізнесу і сталий розвиток» – для вже сформованих підприємців. Близько сорока слухачів до 31 жовтня здобуватимуть нові знання та отримуватимуть безоплатні індивідуальні консультації від досвідчених фахівців-практиків.

Ці навчальні курси тривалістю 144 години діють у рамках проєкту «Сталий розвиток малого й середнього підприємництва Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки». Він став переможцем третього грантового конкурсу для органів місцевого самоврядування щодо системної підтримки малого й середнього підприємництва в рамках програми міжнародної співпраці для країн Східного партнерства «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малих і середніх підприємств», яку спільно фінансують ЄС та уряд Німеччини. Максимальна сума гранту для кожної із 15 громад-переможців від «EU4Business» становить 2 млн грн. Громади-заявники при цьому повинні зробити внесок не менше 10% у грошовій чи іншій формі. Проєкт «Сталий розвиток малого й середнього підприємництва Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки» реалізує Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження ІФМР у співпраці із Центром розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Майбутні підприємці під час навчання «бізнесу» ознайомляться з бізнес-плануванням, аналізом ринку, розробкою маркетингового плану, фінансовими та юридичними аспектами ведення бізнесу, питаннями оподаткування та бухгалтерського обліку та розроблять власні бізнес-плани. Серед слухачів навчальних курсів буде проведено конкурс бізнес-планів із визначенням трьох переможців, які отримають менторську підтримку.

А навчальний курс «Креативна економіка, диджиталізація бізнесу і сталий розвиток» розрахований для підприємців переважно з досвідом роботи понад два роки, які прагнуть розширити бізнес. Вони зможуть поглибити свої знання щодо інноваційної діяльности, залучення інвестицій, оцифрування (диджиталізації) бізнесу, енергоефективности, розроблять власні інноваційні бізнес-проєкти, спрямовані на розвиток, масштабування, диверсифікацію, впровадження нових технологій тощо.

«Для підприємців, які з нуля починають свій бізнес, дуже важливо мати такі програми. Коли я починала свій бізнес без підтримки, то зробила багато помилок. Але якщо в тебе є якийсь консультант, підтримка, якась група, де ти можеш спілкуватись, ти мінімізуєш свої ризики», – зазначила слухачка курсів Анастасія Доценко, переселенка з міста Миколаєва.

Міська влада звертає увагу й на тих, хто повертається з війни й готовий започаткувати власну справу, адже соціальна зайнятість ветеранів після повернення із зони бойових дій допомагає їм інтегруватися в ритм цивільного життя. Минулого тижня комунальний заклад «Дім воїна» провів у палаці Потоцьких семінар для військових, ветеранів і їхніх сімей. Як відомо, ветерани та їхні сім’ї можуть скористатися грантами до трьох мільйонів гривень на відкриття власної справи від Міністерства ветеранів та до одного мільйона гривень – від Міністерства економіки. А створити бізнес-план, зібрати усі потрібні документи та здобути знання про підприємництво допоможуть у бізнес-інкубаторі, повідомляють в управлінні праці ІФМР.

На сьогодні в міській громаді вже понад сотня ветеранів та їхніх сімей відкрили власну справу. «Франківськ – це місто малого та середнього бізнесу. Дуже важливо, щоб створювався бізнес, люди навчалися основ підприємництва, аби вижити в непростий воєнний час. Запрацював «Дім воїна», інші служби, а тепер є нагода скористатися можливостями міжнародних проєктів для започаткування бізнесу. Нині дуже важливо, щоб учорашні фронтовики, родини наших героїв могли навчатися та знайти себе вже в мирному житті, правильно вести бізнес. Оговтуються від шоку руйнівної війни і наші підприємці, які демонструють непогані показники відновлення. А завданням влади є всіляко їм сприяти, в тому числі в здобутті нових знань», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.