Мітинг в Осло: оборона України від рашистської агресії має велике значення для безпеки Норвегії

Україна має перемогти! І це не лише бажання українців, це має бути бажанням нас усіх! Такий лейтмотив виступів учасників суботнього мітингу в Осло на майдані біля норвезького стортингу (парламенту) з нагоди болісної дати 24 лютого 2022 року – початку широкомасштабної війни росії проти України. Мітингу передували невеликий благодійний концерт і виставка фоторобіт українського документаліста Євгена Малолєтки.

Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде наголосив, що треба підтримувати Україну в її справедливій боротьбі й захисті своїх територій, поки росія не зрозуміє, що силою вона нікого не візьме. Далі ми повинні підтримати Україну в забезпеченні миру та в її відбудові.

Ейде підкреслив, що безпека та оборона України мають велике значення для безпеки та оборони Норвегії.

«Норвегія стикається тепер з найсерйознішою загрозою, нічого подібного ми не мали за останні десятиліття. Наслідки для нашої безпеки, які випливають з результатів війни рф проти України, можуть бути неоціненними», – сказав міністр.

За словами норвезьких парламентарів, нині українські військові, героїзмом яких захоплюється світ, захищають не лише свою Батьківщину, а й народи Європи.

Виступає міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Про гостроту проблеми негайного забезпечення ЗСУ необхідним озброєнням і боєприпасами, питання пошуку всіх можливих фінансових джерел для цього союзниками й зокрема норвезьким урядом говорили у своїх виступах депутати стортингу Хенрік Ашайм, Абід Раджа, Крістіан Тибрінг-Г’єдде.

«Близько чотирьох тисяч українських біженців прийняла наша столиця», –зазначив мер Осло Eйрік Лае Солберг. – Муніципалітет робить усе можливе, щоб забезпечити їх житлом, місцями для їхніх дітей у дитсадках і школах, щоб людям було добре. Ми відповідальні за українців, які змушені через війну залишити свої домівки».

Ще одну важливу тезу, і не лише для себе, визначили норвезькі законодавці, учасники мітингу. Боротьба України проти російських окупантів вирішує долю не лише демократії, свободи й незалежності українського народу, а й майбутнє світу. Саме від перемоги українців залежить, яким буде світовий порядок на десятиліття…

Отож кожен норвежець свій виступ закінчував здравицею: «Слава Україні!».

Учасники мітингу з української сторони, зокрема тимчасовий повірений у справах Посольства України у Норвегії Ігор Головченко, щиро дякували норвезькому урядові й народу за допомогу ЗСУ й цивільному населенню, за лідерство у європейському співтоваристві щодо сприяння Україні в її протистоянні російській агресії.

Хвилиною мовчання було вшановано героїв-захисників й усіх жертв десятирічної війни в Україні.

Звучав Гимн України.

В акції взяли участь українські військові, які перебувають на лікуванні в Норвегії. Майдан зустрів їх скандуванням: «Дякуємо!».

Після мітингу його учасники вирушили пішою ходою на площу «Україна» до посольства росії, щоб висловити протест країні-терористу.

Петро КУЛІНЕЦЬ. Заслужений журналіст України, колишній головний редактор Укрінформу. Осло (Норвегія).