Львівська письменниця Наталія Матолінець в Івано-Франківську презентувала свою другу книжку про дівчину-чародійку

В івано-франківській книгарні «Є» відбулася презентація книжки «Варта у Грі. Артефакти Праги» львівської письменниці Наталії Матолінець.

Це друга історія циклу про темну чародійку Варту, котра у першій книжці «Варта у Грі» у своєму буденному житті була Аґатою Тарновецькою, яка спочатку варить каву в одній з львівських кав’ярень. А потім в силу непоборних обставин, пов’язаних з новим несподіваним знайомим Златаном, у паралельному магічному існуванні вона бере участь у особливому ритуалі, який відбувається раз на сто років і називається «Грою».

«Гра» є певним змаганням між Темними і Світлими – офіційно визнаним та доволі жорстоким і кривавим – перемога в якому забезпечує правління на наступне століття та здійснення бажань. І дівчина раптом виявилася вельми сильною чародійкою, їй вдалося сплутати всі карти гравцям настільки, щоб отримати продовження своїх пригод у наступній книжці – «Варта у Грі. Артефакти Праги». Варта разом зі Златаном прибувають до Праги, де на них чекають нові пригоди і нові випробування…

Динамічна цікава розповідь про чарівницький світ, у якому з’ясовують стосунки та прагнуть влади алхіміки, маги та відьми. Попри явно фентезійний сюжет, персонажі перебувають у двох світах – людському та магічному, тож в цих книжках є не тільки магічні та фантастичні перипетії, а й багато соціального і кумедного з нашого повсякденного життя...

Зупинятися на досягненому Наталія Матолінець не збирається, вона вже пише третю книжку про пригоди чаклунки Варти, які відбуватимуться у різних містах Європи. Історії про Варту – це «урбан-фентезі», орієнтоване на «young adult», тобто на старших підлітків, але, як зізнається письменниця, вона свідомо зробила своїх головних героїв трохи старшими за стандарти жанру. Їй було цікаво дослідити, яким може бути життя магів, коли їм вже минуло двадцять років. І ,звичайно, незважаючи на власний молодий вік, Наталя вже є досить відомою письменницею – вона авторка двох поетичних збірок та чотирьох прозових книжок, володарка ІІ премії конкурсу «Коронація Слова 2017» у номінації «Романи» за твір «Гессі». Роман «Гессі» також увійшов до довгого списку премії «Дитяча книга року BBC-2018» та був відзначений ІІІ премією Запорізької книжкової толоки 2018 серед підліткових книг.

Як зізнається авторка: «Література у жанрі «фентезі» — це моя пристрасть. Це змога вплести у наш світ трішки магії, балансувати на межі реальності та вигадки і проговорювати певні проблеми крізь метафори». І вдається це письменниці чудово, про що й засвідчила дана презентація, на яку прийшло досить багато шанувальників і шанувальниць її таланту. Зустріч модерував Богдан Кирста, у процесі розмови було багато цікавих запитань, ще цікавіших відповідей, і, ясна річ, побажань якомога швидше писати продовження.

І наостанок цитата від Наталії Матолінець з «Гессі» – «Коли прощання, то завжди не віриться. Коли прощання, то завжди якось невчасно».