«Космічна весна» в Івано-Франківську: великі планети багатої уяви маленьких художників

У галереї «Бастіон» в обласному центрі Прикарпаття відкрили виставку «Космічна весна» вихованців студії інтуїтивного живопису, якою керує Оксана Тригуб-Мілашевич.

Кожна представлена на ній робота – це окрема маленька планета – територія багатої уяви маленьких митців, яким вдалося поєднати дві чудові й, на перший погляд, такі різні теми весни й космосу. Різні, бо якщо весну маємо, образно кажучи, на відстані простягненої руки, то космос – він над головою – далекий та недосяжний. Але дитяча фантазія зробила їх близькими, однаково яскравими й гарними.

Юна художниця Наталя Селелій каже, що малює з радістю і дуже любить природу, але космос любить більше, і тому об’єднала їх в одній картині.

Бабуся Люба Іванівна водить на заняття до студії свого онука Ярослава Зузука, який займається вже рік і є племінником знаменитого художника Романа Зузука, більш відомого за кордоном, аніж в Україні, уродженця села Сільця Ямницької територіальної громади. Вона каже, що її онук займається у студії з великою втіхою, бо тут панує цілковита свобода творчості...

За словами засновниці студії, спершу мистецький простір для дітей задумувався як можливість арт-терапії – допомогти вихованцям ліпше зрозуміти себе та свої емоції, подарувати їм, так би мовити, нагоду сказати сюжетом та кольором те, що неможливо висловити. Тут діти малюють так, як відчувають, маючи шанси якнайповніше себе виразити у творчості.

О. Тригуб-Мілашевич і як художниця, адже у її доробку десять персональних виставок, і як мама трьох дітей дуже добре розуміє важливість творчої свободи як запоруки успіху не тільки у мистецтві, а й у житті, і прагне якомога яскравіше розвивати цю рису у своїх вихованцях.

Відкриття експозиції стало справжнім святом – було багато квітів, позитивних емоцій та солодощів. На згадку про цю небуденну подію маленьким художникам вручили дипломи лауреатів виставки.

Поетеса, журналістка.