До ювілею Митрополита: «Щоби бачили майбутнє України очима Шептицького»

В Івано-Франківську презентували твори київського скульптора Данила КНИШУКА, присвячені 150-річчю Митрополита Андрея Шептицького, – погруддя в натуральну величину та зменшену копію триметрової статуї світоча Церкви й пророка нації.

За словами автора, ці роботи він передавав на розгляд комісії оголошеного в обласному центрі конкурсу на найкращий пам’ятник видатному ювілярові. Проте вони посіли друге місце.

«Найважче було відчути й передати мудрість Шептицького, – зізнається Д. Книшук, котрий працював над скульптурним образом Великого Митрополита ще з 2012 року. – Хотів, щоби глядачі відчували за цим погруддям глибину сакральної особистості. Щоб коли дивилися в очі духовному провідникові нації, то бачили те майбутнє України, яке бачив він. Адже постать Шептицького – це той високий орієнтир, на який має орієнтуватися кожен українець».

Щоби твори збереглись і їх могли побачити чимало небайдужих людей, автор вирішив передати їх до краєзнавчого музею. Власне, і їхнє представлення відбулося просто неба перед входом до нього. Як повідомила директорка музею Галина Беднарчик, твори пана Данила розташують у залі сакрального мистецтва.

До речі, Д. Книшук, 1978 р. н., свого часу закінчив ІФНТУНГ за спеціальністю «Відновлення деталей та машин нафтогазової промисловості». Але з 2000-го зайнявся графікою та скульптурою. 2012 року завершив навчання в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «Монументальна скульптура». Був переможцем багатьох скульптурних конкурсів.