Де навчають мріяти і творити

Вельми багатогранною постає діяльність вихованців і педагогів Обертинського будинку дитячої та юнацької творчості (ОБДЮТ) на Тлумаччині у книжці «Містечко творчих захоплень», яка побачила світ в Івано-Франківському видавництві «Нова Зоря» з нагоди 60-річчя закладу. Видання складається із 10 розділів, в яких охоплено всю історію ОБДЮТ – від становлення й розвитку позашкільного закладу та організації навчально-виховного процесу в ньому до детального звіту про успіхи його вихованців на всеукраїнських, обласних, районних виставках-конкурсах, фестивалях, оглядах художньо-естетичної, еколого-натуралістичної, науково-технічної, туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді.

Подано також структуру закладу, короткі життєві і творчі шляхи керівників його та гуртків у ньому, згадано випускників, які досягли вагомих успіхів у своїй професійній діяльності, а серед них – науковці, письменники, художники, лікарі, священники, юристи.

Читала книжку із захопленням і вражена клопіткою працею упорядниці Марії Хамут, адже це титанічна праця, написана на ґрунтовному архівному матеріалі (друковані статті, спогади про діяльність закладу, результати опитувань колишніх педагогів і вихованців БДЮТ). Як же треба любити свою роботу, щоб отак по крупинці збирати матеріал, перегорнути численні архівні документи, зібрати поіменні списки, фотографії (в тому числі давні, архівні), впорядковувати написане… На мій погляд, ця книжка – то наразі найповніша праця з питань діяльності позашкільного закладу, що не має аналогів серед досліджень такого напряму.

Власне, «Містечко…» не було б таким цікавим і в поліграфічному виконанні, якби не висока фаховість і сумлінність усього редакційного колективу – крім М. Хамут, і літературної редакторки Оксани Стефанівської (літературне редагування), Світлани Яцик (робота над джерельним матеріалом, комп’ютерний набір), Миколи Гудими (сканування світлин), графічної дизайнерки Уляни Дармостук (Гавриленко) (графічний дизайнер) та фахівців «Нової Зорі».

Хочеться щиро всім подякувати за титанічну працю. І віриться, що видання зацікавить широкий читацький загал, а добрий приклад обертинців візьмуть на озброєння педагоги інших позашкільних закладів освіти.

Марія ПОРОХ. Член Клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка та РО «Просвіта, м. Косів.

Світлини автора.