Болючі штрихи війни. Мілітарні мотиви «увірвалися» і в експозицію виставки робіт прикарпатських школярів

Діти і війна… Вона з усією невідворотністю наклала своє вогненне тавро на сприйняття українськими хлопчиками й дівчатками довколишнього світу й того драматичного і трагічного часу, в якому їм нині доводиться жити. Та й у завжди багату творчу уяву дітей внесла корективи ця страхітлива війна в Європі XXI століття. Болючі її штрихи впадали у вічі на виставці робіт школярів навіть нашого тилового регіону, яку впродовж пів місяця експонували у відділі літератури з питань мистецтва ОУНБ ім. І. Франка в рамках співпраці бібліотеки з Івано-Франківським державним центром естетичного виховання.

Головний бібліотекар відділу літератури з питань мистецтва Марія Дем’янів біля «Пса Патрона» – одного з експонатів виставки.

Власне, ці свої роботи учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти представили на обласний конкурс іграшок-сувенірів. Виконані із паперу, картону, пластику, деревини, металу в різних техніках, вони знову, як і експонати таких виставок у попередні роки, засвідчують вдале поєднання юними митцями українських національних художніх традицій з ознаками сучасного дизайну.

А цю свою роботу юна авторка назвала «Ще один виклик війни».

Втім, на нинішній виставці в експозицію назагал мирної тематики «увірвалися» воєнні мотиви. На тлі розбомбленої рашистським агресором міської багатоповерхівки – котик і песик з пораненими лапками, крізь бинт проступають плями крові… А ось славнозвісний помічник воїнів ЗСУ – пес Патрон… Це – роботи Анастасії Двуліт та Антоніни Мельник, гуртківок відповідно Центру позашкільної освіти Коломийської міської ради і Перегінського будинку дитячої та юнацької творчості, виконані під керівництвом педагогинь Світлани Єрохіної та Галини Павлишак.

Тож біля експонатів, які нагадували усім про незриму присутність війни і тут, у залі головної книгозбірні краю, зупинялися в тривожній задумі численні відвідувачі виставки. Були серед них читачі бібліотеки, гості міста і, певна річ, – учні і студенти навчальних закладів зі своїми наставниками.

Заслужений журналіст України, спецкореспондент газети "Галичина", заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти», член НСПУ і НСЖУ.