ЗНО-2020: Шестеро прикарпатців отримали максимальні 200 балів з математики та фізики

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив на інформаційних сторінках учасників ЗНО результати тестувань з двох предметів – математики та фізики. 207 вступників набрали на тестуванні з цих дисциплін максимальні 200 балів: 143 – з математики та 64 – з фізики. Серед рекордсменів ЗНО і шестеро прикарпатців.

Омріяну «двохсотку» з математики отримали випускники Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату, Долинського ліцею №1 та Перегінської ЗШ №1, з фізики – учні Долинського ліцею «Інтелект», Долинського ліцею №1 та Надвірянського ліцею. Найбільше «двохсотбальників» з фізики та математики в Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та Херсоні.

Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук наголошує, що кількість «двохсотбальників» не свідчить про рівень викладання тих чи інших предметів в конкретному регіоні. «Це не показник, він ні про що не говорить, крім того, що якась окремо взята дитина реально ретельно вчилася і їй пощастило на якомусь етапі. Я б не робив трагедії і жодних висновків про освіту Прикарпаття на основі цього. 200 балів на ЗНО – це в якомусь контексті навіть везіння, важливішою для характеристики освіти є кількість тих, хто потрапив в діапазон 180-200 балів», – наголошує Б. Томенчук.

Крім того, багатьох освітян цього року насторожив надзвичайно низький поріг «склав/не склав» з математики, який дорівнював лише 9 тестовим балам з максимальних 62-х. Щодо фізики, то він тут дещо вищий – 12 балів з 64-х. «Якщо ми хочемо опустити поріг до плінтуса, то маємо пам’ятати, що під плінтусом водяться лише таргани», – різко коментує Б. Томенчук. – Дуже скептично ставлюся до цих маніпуляцій пороговими балами!»

Як відомо, результати з української мови і літератури, історії України, іноземних мов та біології мають оприлюднити до 25 липня, а з географії та хімії – до 29-го.

Редактор відділу газети “Галичина”