Виставка Ореста Кузіва «Копички» – нагадування про дитинство та розкішний асоціативний ряд

В івано-франківській галереї «Арт на Мур» відкрилася персональна виставка Ореста Кузіва «Копички», на якій представлені як великі картини із зображенням копиць так і мініатюри-копички форматом «п’ять на п’ять», а також серед зали на відвідувачів чекала справжня копичка духмяного сіна.

Пояснюючи ідею появи такої незвичної, на перший погляд, теми молодий художник каже:

– Зникають села, зникає худоба... І люди з часом все менше косять траву і заготовлюють сіно на зиму, все менше стає традиційного трибу життя І це стає ніби археологією, і ти, як художник наче шукаєш те, що вже зникло. Але цією виставкою я хочу донести, що дотепер копички є актуальними як свідчення сільського побуту…

І, звичайно, вони як протиставлення стресового міського буття, як нагадування, що краса поруч, що інколи варто просто зануритися у спогади про прекрасне дитинство, проведене у селі…

Завдяки імпресіоністській манері виконання виставка дуже різнопланова, бо ці начебто ідилічно-пасторальні картини витворюють розкішні асоціативні ряди – від теплого сіна, яке разом з материнським теплом зігрівало новонародженого Христа до сторожових козацьких веж.

Попри молодий вік, це вже п'ята персональна виставка Ореста, талант якому передався від батька, також художника Богдана Кузіва, спільною виставкою «Удвох по стежині малярства» з яким 2013 року і почався шлях у мистецтво. За цей час Орест закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури та вступив на магістратуру до Львівської національної академії мистецтв на кафедру «Монументальний живопис», а також брав участь у виставках у Києві, Маріуполі, Сумах, Кропивницькому.

Поетеса, журналістка.