«Відчуття» як спосіб висловити тремтливе захоплення красою світу

У виставковій залі обласної організації Спілки художників України в Івано-Франківську триває друга персональна виставка художниці Аліси ШИМАНСЬКОЇ «Відчуття».

На суд глядачів представлено 48 робіт, виконаних у різних жанрах – від натюрмортів та пейзажів до портретів та автопортретів. Все своє свідоме життя присвятивши медичній сфері – художниця працює лікарем-гінекологом, – бажання малювати відчувала з дитинства. Але, вочевидь, так розпорядилися зорі, щоб непоборний порив до малювання прийшов уже до сформованої особистості з багатим життєвим досвідом та широкою палітрою справжніх людських емоцій.

Новий період в житті почався півтора роки тому із зображення тендітної балерини, і зачарована цією роботою, вона малює свою другу картину – червону троянду, яка отримує приз міжнародного конкурсу «Golden Time» у Канаді. На цьому конкурсі ще дві роботи здобули найвищі нагороди. І починається інтенсивний етап саморозвитку та навчання, який триває дотепер.

Як розповідає пані Аліса, вона постійно вдосконалює свою майстерність, прагне осягнути вершини творчості на різноманітних онлайн-майстер-класах в Інтернеті, вбираючи культуру і манеру малювання народів світу. Шукає нові засоби та способи виразити свій внутрішній світ, тремтливе захоплення красою у різних її проявах і силою людських почуттів.

На виставці багато робіт на зимову тематику, яка викликає у художниці щемливі спогади про дитинство та про відпочинок в Карпатах. Тепер художниця захоплена квітами, ідеї картин їй сняться ночами, тож нічого не залишається, як прокидатися серед ночі і творити.

– Її роботи наповнені експресією та любов’ю до життя, відчувається, що художниця спочатку виношує свої картини в душі, а потім вихлюпує їх на полотно. Володіє прекрасною чуттєвою технікою, що робить її роботи неповторними, – каже голова обласної організації Національної спілки художників України Володимир Повшик.

Варто зазначити, що в ці грудневі передсвяткові дні виставка проводиться з благодійною метою: кошти, вилучені від продажу картин, допоможуть дітям без батьків отримати допомогу.

Поетеса, журналістка.