У вестерні про Тараса Шевченка знімається відомий франківський актор Роман Луцький

У столиці України, в Пирогово та в колишній резиденції Богдана Хмельницького у Чигирині знімають іронічну стрічку про Тараса Шевченка. У головній ролі – івано-франківський актор Роман Луцький, відомий глядачам за фільмами «Брати. Остання сповідь» і «Параджанов» (2013 р.), «Сторожова застава» (2017), «Секс і нічого особистого» (2018), історичної драми «Віддана» за романом Софії Андрухович «Фелікс Австрія» (2019), а також блискучою роллю Гамлета в постановці культової польської режисерки Майї Клечевської, котру він виборов з-поміж 50 претендентів і недавно зіграв у Познані.

Фільм «Тарас Шевченко: Перший самурай» – це, певно, перша спроба подивитися на Шевченка з іншого боку – іронічно та нешаблонно. Бо тут Кобзар володіє катаною, може стріляти з обох рук і знає прийоми східних єдиноборств, має товаришів-хасидів і попри це все, схожий на простого смертного. Молодий Шевченко-самурай бореться із паном на ім’я Яромир за своє кохання до Марії…

Роман Луцький часто повторював думку, що нам варто вже почати «олюднювати» національних героїв і тому йому подобається такий Шевченко – зі своїми слабкостями, дивацтвами і потребами звичайної людини.

Продюсер фільму Юрій Мінзянов заявив, що ідея зробити з Шевченка самурая з’явилася після Революції гідності. Самурайська культура, за його словами, співзвучна з українською. Стрічка отримала 80% державного фінансування від Міністерства культури України: Кабмін виділив 19,6 мільйона гривень, а загальний бюджет кінострічки сягає 24,5 мільйона гривень. У березні 2020 року кіно мало б вийти у всеукраїнський прокат.