У Рожнятові відбувся ІІ районний етнофестиваль “Бойківська спадщина”

У День вишиванки у Народному домі селища Рожнятова проходив ІІ районний етнографічний фестиваль «Бойківська спадщина», засновником якого свого часу став заступник голови Рожнятівської районної ради Олег Понайда.

Під час мистецької програми фестивалю

Олег ПОНАЙДА, заступник голови райради:

– Ідея виникла позаминулого року. А підтримала її наша землячка із села Ілемні голова громадської організації «Етнопростір» Марія Червак. Ми вирішили зорієнтувати такий форум на дітей і молодь, щоб виховувати любов до українських традицій і звичаїв. У рамках форуму відбуваються різноманітні етномайстерні – гончарські, декоративно-ужиткового мистецтва, з розпису кераміки, прядіння, ткацтва та ін. Діти мають можливість дізнатися багато цікавого про народні ремесла і промисли, поспілкуватися і попрацювати з майстринями з «Етнопростору», а виготовлені власноруч вироби як дарунок взяти на згадку. Звичайно, етнофорум супроводжується хореографічними і пісенними виступами колективів Рожнятівського районного будинку дитячої і юнацької творчості, Рожнятівської школи мистецтв та представників мистецьких колективів з інших сіл і селищ району. Минулого року фестиваль відбувався у День матері, а нинішнього – у День вишиванки. Його організовують для відновлення і примноження нашої української самобутності, зокрема бойківських традицій. На мою думку, такі заходи дуже потрібні передусім нашій молоді. Сподіваємося, що такі форуми відбуватимуться у нас традиційно. Будемо запроваджувати нові цікаві проекти і запрошувати гостей з різних куточків області. Ми зорганізували довезення дітей з усього району. За попередніми підрахунками, у святі взяли участь до півтисячі юних талантів. Звісно, і чимало дорослих.
Працюють етномайстерні

Марія ЧЕРВАК, голова громадської організації «Етнопростір»:

– Ми зорганізували у рамках фестивалю різноманітні етномайстерні і завжди готові працювати не лише для жителів Рожнятівщини, а й для всіх, кому не байдужі українські самобутність і традиції. Хоч ми й обласна організація, але співпрацюємо з багатьма регіонами України. А моя рідна Бойківщина дуже багата своєю народною спадщиною, проте її треба оживляти, множити і популяризувати.

…Фестивальне дійство відбувалося у районному Народному домі, який очолює директор Ігор Тринчук. Того дня у приміщеннях, які були схожі на одну розмаїту велику вишиванку, гуло, як у вулику, – вітальні слова районної і селищної влади, організаторів фестивалю, дитяче радісне щебетання, музика, яскраві емоції, враження…

Градус позитиву від «Бойківської спадщини» аж зашкалював. Та найголовніше – щиро і без патетики, як завжди – по-бойківськи.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами