Стоп фейк: в УЦОЯО застерігають цьогорічних учасників ЗНО про шахрайські схеми в інтернеті

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти опублікували повідомлення про те, що в інтернеті шахраї пропонують абітурієнтам придбати відповіді на ЗНО-2020. Такі повідомлення – не новинка, з’являються щороку напередодні старту і в розпал основної сесії зовнішнього оцінювання. Освітні фахівці застерігають вступників не вестися на такі фейкові пропозиції, адже це чергова шахрайська схема.

«Спритники за певну плату пропонують випускникам та їхнім батькам придбати зошити сертифікаційних робіт ЗНО-2020 із відповідями до них, запевняючи в надійності й достовірності джерела інформації, щораз вигадуючи нові схеми. Наприклад, для «переконливості» надсилають лист із буцімто офіційної скриньки Українського центру оцінювання якості освіти. Безумовно, купити можна що завгодно, але стовідсотково це не буде тест ЗНО, – пишуть на сайті УЦОЯО. – В Українському центрі оцінювання якості освіти створено потужну систему захисту інформації на всіх етапах підготовки та проведення ЗНО. Укладають тести і друкують сертифікаційні роботи в умовах суворої конфіденційності».

В пошуках готових відповідей на цьогорічні тестування у всесвітній павутині натрапила на пропозиції минулих років – купити відповіді на ЗНО. За 10 років змінилися хіба-що ціни, у 2010-му році така пропозиція коштувала лише 50 гривень. За десять років її вартість зросла до 300-600 доларів.

Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук наголошує, що такі повідомлення – це стовідсотковий фейк. «Нехай би хтось виступив, знявши маску, що я такий-то, купив такого-то року тестові завдання і вони виявилися справжніми, – коментує освітняин. – Це навіть вже не ловля на живця, а ловля на «трупака». Не знаю, на кого ця річ може бути розрахована. Кажу чітко – купити тестові завдання ЗНО – неможливо. Хотів би бачити хоча б одного вступника, який би їх купив».

До слова, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року – в розпалі, розпочалася 25 червня тестом з математики та завершиться 15 липня іспитом із географії.

Редактор відділу газети “Галичина”