Руслан Марцінків: За потреби франківці знову вирушать на допомогу тим містам, яким вона буде необхідна

Майже два місяці тому, відразу ж після звістки про підрив московськими окупантами дамби Каховської ГЕС та спричинену цим екологічну катастрофу на півдні України, того ж 6 червня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків разом з місцевими волонтерами організував збір і відправлення допомоги для потерпілих від затоплення жителів Херсонської области. А після того на ліквідацію наслідків російського екоциду на південь України вирушили 24 франківські добровольці-комунальники. Пів місяця вони в екстремальних умовах війни прибирали, розчищали, складали та ремонтували усе, що там вийшло з ладу після підтоплення. Минулого тижня наші добровольці повернулися з Херсона.

Працівники івано-франківських комунальних підприємств різного віку поїхали на Херсонщину цілковито добровільно. Вони зізнаються, що, зголошуючись у поїздку, й не уявляли, наскільки на півдні України буде небезпечно. У перший день перебування там через ворожі обстріли попрацювати їм так і не вдалося. Наступного ранку нашим добровольцям видали бронежилети, і в них вони працювали весь час, поки перебували в Херсоні.

Фронт робіт, як розповів координатор поїздки заступник директора департаменту інфраструктури, житлово-комунальної політики ІФМР Геннадій Пономаренко, був дуже великий: «Одна з перших наших локацій – це двір після затоплення. Там у багатоквартирних будинках вода стояла по другий поверх. Нашим завданням було вичистити з будинків намул, поприбирати прибудинкову територію та підготувати їх до наступної експлуатації. Після того, як ми завершили прибирати двір, почали приїжджати комунальні служби: газова підключала помешкання людей до газу, електрики відновлювали електропостачання…».

Франківці прибирали усюди, де просили їх колеги-комунальники з КП «Парки Херсона», – житлові квартали, автошляхи, дошкільні заклади. Окрім того, вони не відмовляли в допомозі безпосередньо й місцевим жителям, розчищали їхні помешкання, нерідко переносили чи перевозили їхні особисті речі, рятуючи це добро від підтоплення.

«Адреналін був неабиякий, тому що і прилітало, і свистіло. Були моменти, що доводилося і ховатися, і лягати на землю. Але ми погодилися на цю поїздку добровільно, бо хотілося допомогти, тому що постраждали люди, і їм ця допомога була конче потрібна», – наголосив начальник енергетичної дільниці станції аерації КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Віктор Захаревич.

Попри екстремальні умови роботи в Херсоні франківські комунальники по поверненні додому домовилися, що в наступні такі поїздки національного солідаризму вирушать тим же складом, що й в Херсоні, каже майстер КП «Комфортний дім» Роман Орловський.

«Я дуже вдячний нашим комунальним працівникам, які добровільно поїхали в Херсон і виконали важливу роботу. Це вже не вперше франківці вирушають на ліквідацію наслідків вторгнення московитів: ще раніше виконали таку саму місію в Миколаєві та Чернігові. Дуже важливо показувати, що ми, українці, підтримуємо одні одних, коли хтось із нас потрапив у біду. За потреби франківці знову вирушать на допомогу тим містам, яким вона буде необхідна», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.