Руслан МАРЦІНКІВ: Турботою про дітей захисників України підкреслюємо, що міська громада вдячна за ратний подвиг їхніх батьків

Активна відпочинкова пора нині триває в дітей пільгових категорій Івано-Франківської МТГ, передусім з-поміж військовослужбовців, які боронять чи боронили нашу країну від московитської навали.

Ще з середини травня і по цей час майже три десятки дітей учасників бойових дій, за повідомленням департаменту молодіжної політики та спорту ІФМР, безплатно оздоровлювалися в обласному закладі оздоровлення та відпочинку «Карпатські мрії» в с. Микуличині і ще загалом 19 дітей тієї ж категорії – у ДЗСТ «ЛОК «Карпатські зорі» та в ПЗОВ «Водограй» у м. Косові.

А з початком липня в дітей захисників України розпочалася пора відпочинку й за кордоном завдяки налагодженим міжнародним зв’язкам Івано-Франківська з містами-партнерами в Європі. Наприкінці минулого тижня 43 дитини військовослужбовців із міської громади вирушили на безплатний двотижневий відпочинок у польське місто Рибнік. А 14 липня, коли ця група дітей повернеться з відпочинку, відкриється другий заїзд у таборі в Рибніку для наступної групи із 45 дітей. Польські партнери приготували для наших дітей цікаву розважальну та пізнавальну програму.

Ще одна велика група франківських дітей з-поміж сиріт і позбавлених батьківського піклування (загалом 97 осіб) у неділю виїхала на двотижневий відпочинок до Польщі на запрошення дільниці Охота столичного міста Варшави. Як відомо, у 2016 році Івано-Франківська міська рада повторно підписала угоду про співпрацю з дільницею Охота.

За повідомленням міського департаменту молодіжної політики та спорту, з 24 по 29 липня також заплановано екскурсійну поїздку 25 дітей пільгових категорій, у тому числі діти загиблих захисників, до угорського міста Ніредьгаза.

Нагадаємо, що впродовж січня-лютого цього року 189 дітей тієї ж категорії вже мали чотири екскурсійні поїздки до Дебрецена (Угорщина). А торішнього літа 350 дітей учасників бойових дій з міської громади мали двотижневі мандрівки до польських міст Кошалін, Рибнік, Ополе та Люблін.

«Такі поїздки дуже важливі тепер, коли триває війна. Завдяки їм діти мають змогу побути в безпеці, відчути турботу й отримати нові позитивні враження. Хочу подякувати за конкретну співпрацю містам-побратимам із Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини, які кілька років поспіль приймають на відпочинок дітей наших героїв. Нам важливо підтримувати захисників незалежности України. Турботою про їхніх дітей підкреслюємо, що міська громада вдячна за ратний подвиг їхніх батьків. Пріоритет надаємо передусім дітям загиблих і поранених фронтовиків, а також дітям тих учасників бойових дій, які захищають Україну в цей час», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, який прийшов провести за кордон дітей наших захисників.