Руслан МАРЦІНКІВ: Місто виплачуватиме по 20 тисяч гривень своїм фронтовикам на закупівлю спорядження

Івано-Франківськ до цілої низки соціальних заходів на підтримку учасників московсько-української війни запроваджує ще одну нову програму, згідно з якою виплачуватимуть по 20 тисяч гривень з міського бюджету кожному військовослужбовцю – жителеві Івано-Франківської міської громади на закупівлю спорядження. На цю програму, яка почне діяти вже цього тижня, буде виділено приблизно 200 млн гривень, повідомив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Допомога з Івано-Франківська для бійців під Бахмутом

«Я пам’ятаю одну зі своїх поїздок до наших військових на запорізькому напрямку, – розповів на своїй сторінці в соціальних мережах Руслан Марцінків. – У 78-му батальйоні, де я мав можливість відвідати позиції, хлопці казали, що мусять скидатися своїми коштами, купувати запчастини до техніки та інші речі… Немало з них скаржилися на те, що допомога від нашого міста не завжди доходить саме до військовослужбовців. Не завжди машини, які ми передаємо, а ми вже передали понад 40 автомобілів для наших військовослужбовців, можна взяти на баланс, а їх же треба заправляти, ремонтувати та інше. Тому нова програма підтримки покликана допомогти нашим землякам на фронті саме в такому аспекті: кожен військовослужбовець, який проходить службу, захищає Україну, зможе отримати на спорядження додатково 20 тисяч гривень. Щоб кожен, хто захищає державу від ворогів, був підготовленим. Першочергово виплати надаватимуть тим, хто зараз служить на передовій, аби бійці могли й самі купувати необхідну амуніцію чи техніку».

Отож нова соціальна ініціатива міської влади поповнила цілий список форм підтримки наших земляків-військових та їхніх сімей. А це зокрема щомісячні матеріяльні допомоги родинам загиблих (померлих) учасників і добровольців АТО/ООС у розмірі прожиткового мінімуму, одноразові матеріяльні допомоги сім’ям загиблих (померлих) і зниклих безвісти військових, одноразові виплати в розмірі 10 тисяч гривень для поранених військових, одноразові допомоги в розмірі 3 тисячі гривень на оплату житлово-комунальних послуг для бійців без статусу УБД, «підйомні» контрактникам, виплати дітям військових до дня народження, грошові виплати учасникам АТО/ООС з інвалідністю внаслідок війни та родинам загиблих бійців до Дня українських захисників, одноразова матеріяльна допомога в розмірі 20 тисяч гривень усім захисникам, які брали участь у війні з 24 лютого 2022 року, до перших роковин повномасштабного вторгнення московії в Україну.

Фактично на кожному щотижневому засіданні виконавчого комітету міської ради йдеться про матеріяльну підтримку українського війська. Минулого тижня виконком затвердив такі допомоги: для 8 сімей загиблих військових – на загальну суму 700 тисяч грн; для 6 військових без статусу УБД – на оплату комунальних послуг на загальну суму 18 тисяч грн; 5 поранених на фронті захисників – по 10 тисяч грн на загальну суму 50 тисяч грн; 17 захисників та захисниць, які досі воюють або отримали інвалідність чи були поранені до роковин повномасштабної війни, – по 20 тисяч грн на загальну суму 340 тисяч грн; для 11 членів сімей загиблих та зниклих безвісти – допомогу в розмірі щомісячного прожиткового мінімуму.

А загалом від початку нинішнього року 173 сім’ї загиблих та зниклих безвісти отримали допомогу на суму 13 млн 300 тисяч грн, 527 військовослужбовців без статусу УБД – компенсацію на комунальні послуги на загальну суму 1 млн 581 тисяча грн, 254 поранених воїнів – допомогу на лікування на загальну суму 2 млн 540 тисяч грн, 585 захисників – виплати до роковин повномасштабного вторгнення на загальну суму 11 млн 700 тисяч грн, 273 членів сімей загиблих та зниклих безвісти – допомогу в розмірі щомісячного прожиткового мінімуму. Як повідомив Р. Марцінків, Івано-Франківськ уже переказав 146 млн грн на потреби наших військових.

А поза цим – понад чотири десятки переданих бійцям автомобілів, шини та запчастини до техніки, квадрокоптери, тепловізори, «старлінки» та інше спорядження. Найближчим часом буде закуплено лазерний інтерактивний тренажер для тренування у стрільбі зі стрілецької зброї та гранатометів вартістю понад 4,5 млн грн на замовлення 102-ї окремої бригади територіальної оборони. На початку липня міський голова Р. Марцінків особисто відвіз нашим військовим на бахмутському напрямку автомобіль, квадрокоптери, тепловізори та інше спорядження.

«Місто докладає максимум зусиль, щоб допомагати нашим військовим. Але вони потребують, звичайно, більше. Тому ми максимально обмежимо видатки на інші цілі для того, щоб сконцентрувати більші ресурси на допомогу нашому війську й цим наблизити перемогу України. Турбота про українських бійців має бути серед найважливіших завдань для владних структур усіх рівнів».