Руслан МАРЦІНКІВ: Міська громада вдячна цим дітям за ратний подвиг їхніх батьків

Минулого тижня, поки міські чиновники перед початком нового навчального року ще перевіряли шкільні укриття, а будівельники на подвір’ї початкової школи №26 ще замінювали на бруківку полущене асфальтне покриття, десятеро дітей учасників бойових дій та загиблих у російсько-українській війні з Івано-Франківської міської громади поїздкою до литовського Тракаю, міста-побратима Івано-Франківська, завершили сезон літнього оздоровлення школярів. Литовці вперше запросили наших дітей погостювати в себе впродовж тижня і підготували для них екскурсії давньою столицею Литовського князівства – Тракаєм, подорожі та розваги. 

Серед цього дитячого десятка – і 13-річний Артур Тимчак, який родом з-під Бахмута, а нині із мамою проживає в Івано-Франківській міській ТГ. Його батько – захисник України з 2014-го року. Це перший виїзд за кордон Артура цього року. Його мати Юлія Тимчак сподівається, що син у цій подорожі бодай на тиждень «переключиться» від жорстоких воєнних реалій в Україні та зможе відпочити в Литві. Артур першого вересня піде до нової школи – в ліцей імені Івана Пулюя, оскільки має математичні здібності.

У партнерських містах Івано-Франківська протягом цього літа відпочило понад дві сотні дітей захисників України з нашої міської громади: майже 90 – в польському Рибніку, стільки ж – у варшавській дільниці Охота та 25 – в угорській Ніредьгазі. Торішнього літа франківський дітей тієї ж категорії приймали на два тижні польські міста Кошалін, Рибнік, Ополє та Люблін.

Міський голова Руслан Марцінків вдячний містам-партнерам за підтримку і сподівається, що наступного року франківські діти матимуть можливість подорожувати більшою кількістю країн. «Дуже вдячний за підтримку містам-побратимам, які в часі війни запрошують до себе дітей учасників бойових дій та родин загиблих. Завдяки їм діти мають змогу побути в безпеці, відчути турботу й отримати нові позитивні враження. Це перша така поїздка в Литву, але, сподіваюся, не остання. Тракай – дуже гарне історичне місто. Наші діти матимуть там гарний відпочинок і яскраві враження від подорожі. Литовці не раз нам передавали гуманітарну допомогу, а тепер запросили до себе юних франківців. Міська громада вдячна цим дітям за ратний подвиг їхніх батьків», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.