Про спінери, їх користь і різновиди

Щодня на ринок виходять десятки нових іграшок, у яких виробники намагаються реалізувати незвичайні функції, щоб зробити їх нестандартними, такими, що запам'ятовуються, технічно складними. Проте діти вибирають досить прості розваги, які часто несуть у собі приховану користь. Однією з таких і є спінери. Вони підходять абсолютно для будь-якого віку, знімають стрес й у випадку з наймолодшими позитивно впливають на дрібну моторику рук.

Зараз діти досить гіперактивні, тому без таких особливих розваг їм не обійтися. Таким речам навіть придумали окрему назву – фіджети, яке походить від англійського fidget, або ж «непосида». За допомогою найпростішої конструкції вдається:

  • надовго зайняти малюка;
  • відвернути його увагу від більш крихких речей, до яких він хотів дотягнутися;
  • перенаправити енергію в потрібному напрямку.

Сама іграшка – по суті, комбінація шматочка пластмаси з підшипником, які при взаємодії видають плавне обертання, що зачаровує.

Детальніше про користь іграшки

Якщо повертатися до корисних властивостей, то варто насамперед поговорити про антистрес-складову. Така особливість актуальна для будь-якого віку: тривале обертання захоплює увагу, відвертає її від деструктивної поведінки та думок. У такий спосіб знімається напруга, що ідеально підійде для маленьких дітей, яким невідомі інші методики, що вважаються прийнятними.

Щодо дрібної моторики, то це більше плюс, знову ж таки, для малюків. Руки стають більш чіпкими, пальці вчаться працювати з мініатюрними деталями, що може бути відмінною підмогою для інших навичок: наприклад, дуже стане у пригоді, коли потрібно буде їсти ложкою самому. Також не варто забувати про зв'язок між цією особливістю та розвитком усного мовлення. Центри, відповідальні за навички, знаходяться в мозку поруч, і один обов'язково підстьобує активність іншого.

Це, хоч як дивно це звучить, шанс трохи більше соціалізувати дитину. Вона починає грати тим, чим цікавляться його однолітки, може показати нестандартні трюки зі спінером, щоб привернути увагу. Перед вашим чадом відкривається можливість проявити в чомусь талант і самоствердитися, а заодно завести нових друзів.

Для деяких таке заняття може навіть стати причиною вироблення гормонів щастя, що загалом позитивно впливає на самопочуття, приносить яскраві емоції.

Які бувають

Зараз різноманітність спінерів дивує. Якщо у класичної версії іграшки спочатку були три пелюстки, то тепер їх може бути п'ять і більше, а розмір загалом злегка збільшився, що дало можливість помістити сюди ще й елементи з інших фіджетів, стильні картинки. На них буває не тільки наліпка з героями мультиків або ігор, але ще й доповнення у вигляді гумових пупирок від поп-іт.

Останній є ще одним відмінним винаходом з категорії антистрес-іграшок. За принципом дії така «пупирка» схожа з пакованнями для крихких предметів, які ми всі хоча б раз в житті лопали. Задоволення не менше, але немає потреби бігти за новою – пухирець просто прогинається у зворотний бік, і так можна робити нескінченно, поки не набридне.

Якщо повернутися до картинок, то вони на пелюстках розміщені так, щоб при русі створювати ефект анімації: на великій швидкості створюється відчуття, що ваш улюблений герой ожив і зараз кудись втече. Особливо вражає це на моделях із застосуванням об'ємних елементів або ж складних геометричних фігур в корпусі та малюнку. Розглянути, які ще бувають спінери, і придбати їх можна в інтернет-магазині «Лева».