Обруч – як схуднути правильно?

Знайомий усім нам обруч користується популярністю, він допомагає підтягнути животик та зробити талію більш стрункою. Для занять не треба ніяких спеціальних навичок та фізичної підготовки: тільки бажання та декілька вільних хвилин, простора кімната та звісно сам обруч. В цій статті ми розповімо Івано-Франківцям для чого потрібен обруч, яка ефективність у цього фітнес предмету, чи допомагає обруч прибрати живіт та боки, а також де може бути небезпека під час його використання.

Як правильно крутити обруч?

Використовувати його за призначенням доволі просто. Під час обертів обруча на талії відмінно працюють м’язи спини, а при довгому обертанні можливо досягнути ефекту як від кардіотренування та спалити калорії, що дозволить схуднути.

Які протипоказання до занять з обручем?

Як й будь-яке фітнес – обладнання, обруч може принести як і користь так і шкоду. Існує перелік протипоказань, які пов’язані з активною роботою м’язів живота та масажуючим ефектом:

  • По перше це вагітність, навіть на малих строках. Активний масаж та робота м’язів може спровокувати викидень.
  • З тої ж причини не варто використовувати обруч при наявності захворювань внутрішніх органів (печінки, нирок, яєчників и т.п.).
  • В перші часи після пологів також не варто займатися з обручем, через те, що м’язи кора ще не встигнуть відновитися.
  • При заняттях з обручем можна спровокувати грижу або опущення внутрішніх органів за рахунок сильного внутрішньочеревного тиску.
  • Під час критичних днів активна робота м’язів кора та внутрішньочеревний тиск може викликати сильні спазми.
  • У літньому віці та людям з захворюваннями хребта та суглобів у будь-якому відділі категорично забороняється заняття з обручем.

Навіть якщо ваше здоров’я на високому рівні не варто крутити особливо тяжкий обруч, він може принести шкоду: можна отримати грижу чи протрузії хребта, опущення внутрішніх органів.

Чому обруч досить популярний?

Обруч залишається одним з найулюбленіших та найефективніших фітнес – споряджень у жінок Івано-Франківська. Чи можна прибрати живіт за його допомогою?

Обруч гарна річ завдяки простоті його використання. З раннього дитинства дівчатам знайомі ці прості рухи, тому більшість знає, як правильно його використовувати. Виконання вправ з обручем не потребує якихось спеціальних вивчень чи особливої техніки виконання, але має деякі особливості:

- Якщо ви хочете прибрати живіт без шкоди для здоров’я, обов’язково ставте ноги на ширині тазу або трохи ширше, для того, щоб був хороший опір та стабільне положення.

- Також правильні заняття будуть якщо трохи згинати ноги у колінах, це дозволить дати більше свободи у рухах тазу та суглобів.

- Продовж заняття тримайте у напрузі м’язи живота. Це потрібно не тільки для досягнення максимального ефекту від кручення обруча, а й для того щоб захистити внутрішні органи від зовнішнього впливу.

- Тримайте у напрузі сідниці, підкручуючи таз та створюючи максимально безпечне положення для попереку.

- Не намагайтеся крутити обруч «попою», рух має здійснювати усе тіло, а не тільки поперек. Інакше можна легко заробити вище перераховані проблеми з хребтом у поперековому відділі спини.

Дотримуючись цих основних вимог заняття з обручем принесуть виключно користь.

Як обрати обруч для схуднення?

Багато хто не знає як правильно обрати обруч. Який з них підходить для схуднення? При виборі важливе значення має де ви будете займатись вдома чи у фітнес – залі. Важлива легкість у транспортуванні та зручність зберігання.

Якщо ви плануєте самостійно займатись вдома, краще обрати легкий алюмінієвий або пластмасовий обруч, що буде порожній всередині.

Не купуйте товсті гумові обручі, якщо ви збираєтесь крутити його на талії: вони вкрай напружують поперековий відділ спини та масажують внутрішні органи, що наносить шкоду організму. Крім того, можуть залишати синці.

Звертайте увагу на розмір обруча, його діаметр має бути однаковим з довжиною вашої ноги. Купуючи цей інвентар поставте його біля своєї ноги, він має опинитися на рівні вашого тазу.

В теперішній час можна зустріти розумний обруч, на якому вмонтований калькулятор калорій, таймер тренування та інші сучасні функції. Багато кому це допомагає мотивуючи на тренування. Але пам’ятайте, що калькулятор калорій показує досить приблизне число, тому не варто крутити обруч пів дня для отримання бажаного числа на екрані, щоб відпрацювати зайву цукерку.

Як правильно займатись?

Після того як ви ознайомились зі всіма протипоказаннями та вирішили який обруч вам придбати й де саме у Івано-Франківську, треба скласти для себе програму тренувань, яка найефективніше допоможе схуднути та прибрати животик й боки. Вправи з обручем набагато різноманітніші ніж може здатися на перший погляд. Тренера дуже рекомендують виконувати їх разом з кардіотренуванням та вправами на м’язи кора. Великою перевагою є те, що вправи з обручем можна виконувати не тільки на талії, а й залучати його для функціональних тренувань.

Перелік вправ для функціональних тренувань з обручем.

1. Присідання з обручем над головою. Візьміть обруч з зовнішньої сторони, підійміть його над головою, напружте м’язи живота, приберіть зайвий прогин в попереку. Тримаючи таким чином обруч присідайте.

2. Випади з поворотом тулуба. Тримайте обруч з середини, підійміть на рівень грудей, тримайте нейтральне положення тіла. Зробіть лівою ногою крок назад, виконуючи випад, в нижньому положенні виконайте поворот тулуба вправо разом з обручем. Поверніться в вихідне положення та повторіть випад в іншу сторону.

3. Джампін-джек. Відмінна кардіовправа, а обруч значно підвищить його ефективність. Встаньте всередині обруча, вистрибніть з нього так, щоб обруч опинився поміж стовп. Виконуйте цю вправу 20-30 разів.

4. Біг. Дуже ефективна вправа для схуднення за допомогою обруча. Покладіть його на підлогу, швиденько забігайте в нього, а потім за нього, потім те саме робіть, але вже спиною рухаючись назад. Така вправа також полюбляє щоб її виконували разів 30-40.

Обруч для стрункої талії.

Багато хто помиляється коли впевнений, що від обертів обруча обов’язково повинна з’явитися струнка талія. Це дуже небезпечний міф, під час обертів обруча включаються квадратні м’язи попереку, які швидко приходять у тонус та роблять м’язи талії візуально ширшими. Так, боки та живіт ви приберете, але м’язовий корсет може загубити витонченість. Тому все гарно, що в міру, якщо занадто захоплюватись заняттями з обручем можна отримати не струнку талію, а зовсім зворотний ефект.

Отже, дотримуйтесь простих правил при заняттях з обручем та будьте завжди гарними та здоровими!

На правах реклами