На владному Олімпі в Україні тривають кадрові пертурбації…

Перший день цього місяця став справді «лютим» для багатьох високопосадовців в Україні – днем масштабних резонансних обшуків, вручення підозр та нових кадрових «чисток».

Зокрема чи не найбільш гучними стали звільнення всього керівного складу Державної митної служби України й обшуки у представників Державної податкової служби, зокрема її столичного керівництва із врученням повідомлення про підозру виконувачці обов’язків начальника податкової служби Києва Оксані Датій, яка очолювала й сумнозвісну комісію з питань реєстрації податкових накладних.

Також співробітники СБУ вручили такі повідомлення й фігурантам скандалу із закупівлями продуктів для військових – зокрема заступникові міністра оборони В’ячеславові Шаповалові за фактом перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період і тимчасовому виконувачу обов’язків департаменту держзакупівель Міноборони Богданові Хмельницькому – за розтрату більше 100 млн грн через придбання неякісних бронежилетів.

Повідомили про підозру й першому заступникові голови правління ПАТ «Укртатнафта» Романові Ляпці в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому за попередньою змовою із головним бухгалтером товариства, що завдало державі збитків на майже 600 млн. грн.

У НАЗК заявили також про корупцію народного депутата від «Слуги народу» Павла Халімона. НАБУ вже вело справу по хабарництву, фігурантом якої був Халімон у 2020-му році, але через витік інформації операцію з його затримання в останній момент було зірвано. Тим часом 2022-го після вторгнення рф нардеп, як ми вже писали, придбав за дуже великі гроші великий будинок в елітному районі Печерська...

Резонансними стали й обшуки в домівках відомих осіб. Зокрема такі процесуальні дії провели в помешканні ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова – в межах розслідування справи про падіння гелікоптера в Броварах 18 січня, коли загинуло керівництво МВС.

Завітали правоохоронці й до оселі нардепа забороненої «Опозиційної платформи – За життя», київського бізнесмена-забудовника Вадима Столара – ймовірно, у справі про фінансування тероризму – та до офісів його бізнесових структур.

Візитували вони і в домівці бізнесмена Ігоря Коломойського – правда, лише протягом 30 хвилин – у справі про махінації на 40 млрд. грн в «Укртатнафті» та «Укрнафті», які належали олігархові й які націоналізували в листопаді 2022 р…

Вичерпніше про ці й інші події та про справжні причини деяких відставок читайте в газеті «Галичина» за 9 лютого в кореспонденції «Зіркопад» з Олімпу-2».

Головний редактор газети "Галичина"