Москальські покручі в обгортці «файної патріотичної комедії»

Геть з України серіальне лайно «Останній москаль» і «Скажене весілля»! Геть з України такий же скопійований москальський виверт «СМТ Інгулець» за наших 33,6 мільйона гривень. А також геть з України замацане москальською пропагандою придуркувате шоу «Файна Юкрайна», принизливі для українців заїжджі серіали «Моя прекрасна няня», «Слуга народу»...

Коли від сліз українських вдів біліють хрести на цвинтарях у цій проклятущій змовній війні, коли діти плачуть за татом, що не повернувся з бою з москалями, коли матері ридають за синами, котрих москалі катують у полоні, то ці та інші москальські покручі в обгортці «файної патріотичної комедії» є «цілковито усвідомленим знущанням над усім українським». Приниження України, її історії, культури й побуту – це прицільний постріл прихованого ворога у спину нашої держави, це підлий удар у її серце, щоб поневолити.

Не сміх, а гнів

Немає медіа, щоб не писало про те, що Міністерство культури та інформаційної політики під орудою Олександра Ткаченка виділило 448 мільйонів гривень державних коштів для виробництва телефільмів. Немає також і блогера (до слова, у новому ЗУ «Про медіа» взагалі не згадано про блогерство), щоб не «натягував» переглядів для грошей на цій темі. Здебільшого як перші, так і другі свої міркування розіпхали по засмічених виборчих коморах. Схоже, все-таки вибори ще з часів чорних і білих квасолин не на користь Сократа не змінили своєї облуди, отієї запальної шизофренії, що опанувала світ. Вісь Землі крутиться навколо них і вибудовує лінію смертей у російсько-українській війні: росія, США, Україна. З кожним днем усе більше про вибори, ніж про війну. Пришвидшене створення до кінця року телевізійних серіалів, і не тільки галасливого «СМТ Інгулець» – підтвердження цьому.

Мабуть, як і більшість читачів газети «Галичина», я також потрапила під справедливу хвищу про чергові гидотні москальські серіали. Оговтавшись, почала з’ясовувати, звідки ноги ростуть. Завжди це роблю у своїх журналістських розслідуваннях. Так ось: сув’язь Олександр Ткаченко, брати, громадяни росії Олексій та Андрій Кірющенки з отриманими в Україні посвідками на проживання і без них, Юрій Горбунов – не випадкова. Це добре продумана схема на подальше одурманення суспільства з публічними підказками президента Володимира Зеленського знімати «СМТ Інгулець» за спонсорські гроші.

І це все відбувається лише тому, що ми дозволяємо їм знущатися над українцями: ми дивимося ці пришелепкуваті серіали москальського розливу! Під час Революції Гідності й загарбання москалями Криму та Донбасу, під час теперішньої великої війни з країною-агресором. Ми дивимося ті низькопробні шоу з уміло запханими кремлівськими наративами, потакаємо їм, а вони сміються з нас разом з ворогами. Є 80 серій з двома сезонами на тих же «1+1» «СидОренки–СидорЕнки» з адаптацією москальського серіалу «ІвАнови – ІванОви» та інший телевізійний мотлох. Не дивитися те лайно ні в кінотеатрах, ні на екранах телевізорів, а також щодобове «марафонське» збіговисько радників та спікерів влади і навіть окремих міністрів – це те, чого вони найдужче бояться. Це наша зброя!

Повсюдно імперський підтекст

Розпочнемо з телесмикання, звичного для каналу «1+1», який люди переназвали на «Г+Г» (всі серіали вкрадені і свої плодяться в цьому інфопросторі віддавна й дотепер, за всіх президентів країни і телевізійної компанії) – «Моя прекрасна няня» (2004 – 2009). Це москальський виплід тих же братів Кірющенків, які легко перенаправили його до України. Зі смішками, але з імперським підтекстом. Це вже тоді була війна, яку ми «освячували» переглядами – серіал за серіалом. А вони там, у москві, потирали свої криваві руки і підраховували майбутні смерті зомбованих ними українців.

Мусимо бути чесними перед собою і Богом, щоб Він допомагав перемагати сильного ворога. Мусимо визнати, що піддалися москальській пропаганді – хитрій і бузувірській. Хіхоньками вони намагаються притуплювати інтелект українців. Адаптований у 90 країнах серіал «Моя прекрасна няня» москалі зробили сімейним. Приручили до нього по 25 хвилин натягування сирої телячої шкіри на голови як насадок для швабр. Сім сезонів! Москалі просувають українофобські мотиви, зневажають нашу рідну мову, а ми, українці, мовчимо, мовляв, чого нам іще треба. Вони свідомо ігнорують дубляжем, усе по-москальськи та по-москальськи.

А наш Маріуполь?! Те місто Марії, яке сьогодні, як і багато інших українських міст і сіл, зрівняні із землею, під якою стогнуть душі загиблих захисників. Няня Віка з Маріуполя, роль якої виконує російська акторка Анастасія Заворотнюк, зображена неосвіченою і некультурною хатньою робітницею в москві. Вона – вульгарна, груба, наївна. Постійно принижує Маріуполь, через родичів висміює Одесу, Бердянськ, Мелітополь, Бердичів... Натомість у серіалі москалі постають як успішні й інтелігентні. Тепер, коли рідна земля стікає кров’ю від їхніх воєнних злочинів, ми знаємо, якими вони є насправді.

У цьому наскрізь зросійщеному серіалі вперше прозвучали звинувачення, що Україна краде газ у росії. Докір лунає однозначно в діалозі: «Віка, ви крадете речі в магазині, як Україна – російський газ». І цей обляпаний московським болотом серіал ішов якраз на тлі конфлікту між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом» про умови постачання природного газу з росії до України, а також його транзиту до країн Європи. Нас зухвало лякав керівник «Газпрому» Рем Вяхірєв. Хіба ми не розуміли, що росія ще тоді використовувала «газову карту», підло шантажувала українців. Уже тоді кремль серіалами прощупував, чи ми не послабимо через енергетичний тиск свої національні позиції.

А що ж телебачення? Воно звично хвалилося переглядами. Закипала шкала його зрадницької втіхи й тоді, коли українці дивилися 51 серію по 25 хвилин «Слуги народу» виробництва студії «Квартал-95». Режисер – один із братів Кірющенків, той самий росіянин Олексій Кірющенко. Він же писав і сценарій! Прямим текстом через політичне згвалтування глядачів указував на історію майбутнього президента. Музику творив другий брат – Андрій Кірющенко. У головній ролі, як відомо, – актор Володимир Зеленський. Звісно, серіал – на телеканалі «1+1» із тодішнім генеральним директором Олександром Ткаченком, який сьогодні має статус почесного президента телекомпанії. Зайве й мовити про вплив одного із його власників – олігарха Ігоря Коломойського.

Розважають убивць

Згадаймо також дешеву кальку москальського серіалу «Наша раша» – «Файну Юкрайну» з гидким присмаком ще й серіалу «Леся+Рома». Нуль інтелекту з вихованням юрби, щоб та «ржала». Шоумени Сергій Притула та його друг-«нерозлийвода» Андрій Молочний відзняли аж сто серій за два роки. Той же москальський стиль, та ж тупизна жартів, щоб лише принизити українців перед «старшим братом». Дурніших приколів годі бачити й чути. Матюкливість і примітивізм вигулькують щохвилини з цього шоу, що тривало з 2008 по 2010 рр.

Москальське гнусаве нашестя, а не український гумор! А звідки йому взятися у цьому кремлівському запихувачі, коли колишній напарник по серіалу С. Притули, котрий тепер волонтерить для ЗСУ, гуморист із Коростеня А. Молочний іще до 2014 року був нашпигований імперськими путінськими ідеями. Уже тоді він грав на руку кремля. Сьогодні ж Молочний у москві разом з ярою україноненависнецею бездарною Ольгою Бузовою розважають наших ворогів. Хіба ми не бачили чи не чули, як очевидний прибічник воєнного злочинця путіна відверто насміхається з України, її історії та культури?! Хіба не бачили чи не чули, як його перекошує від ненависті до української мови?! У серіалі – та ж двомовність, суржик. І знову ж таки високі рейтинги переглядів глупоти, густо замішаної на москальському напучуванні. Українцям можна й треба із себе сміятися, але це має бути інтелектуальний гумор, гідний нашої ментальності і відповідний до сучасних викликів, які постають перед нами.

Не можу оминути хитрість авторів «Файної Юкрайни». У вступі до її серій ідеться, що «є країна, з якою не зрівняється жодна в світі». Але за цим привабливим означенням Україна постає дикунською й відсталою, з меншовартістю перед москалем, не вартим того, аби йому по-зрадницьки підспівувати.

Останній москаль? Дай Боже!

І в черговому недолугому серіалі «Останній москаль» також верховодять москалі. Тепер вони в москві на боці путінської загарбницької війни в Україні, як би не старалися відбілювати їх якимись співчутливими телефонними дзвінками про начебто підтримку нашої країни. Особливо старається телеведуча Катя Осадча, дружина актора і вже продюсера Юрія Горбунова. Направду є комічним, як вона у своїй манері зі «Світського життя» зазвичай із москальськими зірками вичавлювала з головного героя претензійного серіалу російського актора Ігоря Скрипка слово для означення національної ідентичності «паляниця». Але з цього нічого не вийшло в жителя москви!

Юрій Горбунов – в одній із головних ролей в «Останньому москалі». Олександр Ткаченко – один із продюсерів цього шкандибового серіалу. Галина Безрук – акторка ще зі «Слуги народу» вже в москві розважає вбивць наших дітей, батьків, чоловіків, братів і синів. Вона не хоче чути і знати про якусь війну в Україні, дарма що до її Краматорська прилітають смертельні ракети окупантів. Чи не зв’язана нитка для підпільної зради?!.

32 серії по тих же 25 хвилин задовбування мізків москальським дурманом. Надворі вже 2015 рік. Кровопролитна війна. А вони й далі граються у присмальцований сміх над Україною та її мовою. Мовляв, що ви хочете, серіал придумували «західняки» – телевізійники Микола Куцик та Юрій Горбунов. Ось так москалі використовують безхребетність окремих українців... Звичний прийом кремлівських зверхників відіграватися на нашому нерозбірливому братові. Навіщо зображувати українців тупими і показувати лише приїжджого москаля освіченого та вихованого?! Він уперто не розмовляє мовою своїх тата і стрийка. Серіал побудовано так, що українцям байдуже, якою мовою спілкується з ними московський мажор. Отакі собі смиренні та заглядають з покірністю у змоскальчений рот. Якого біса всіх селян одягнули у вишиванки, а москаль ходить павичем у брендовому одязі?!

Ще й бутлів із самогоном, затичканими качанами, повно понаставляли... Той зверхньо розмовляє москальською, а автори втиснули в текст «хохли й так поймут». На моє оцінне судження про цей серіал та всі згадані інші, – це свідоме насаджування українцям різних меншовартостей. Зрозуміло, наближені до владного Олімпу відомі люди хвалять чергову дурню. Серед них і ексміністр культури Євген Нищук. Заправляє позитивом на всіх можливих інформаційних платформах та ж Катя Осадча.

Мені подобається влучна і лаконічна оцінка одіозного «Останнього москаля» від журналіста й науковця Віталія Боримського (інформаційно-аналітичний портал «Хвиля»): «Це не просто низькопробний продукт, тільки український. Це цілковито російський продукт. Складається враження, що сценарій для серіалу писав сам Д. Кісєльов. Те приниження українців, яке ми бачимо у фільмі, цілковито йде в руслі російської пропаганди. Нам нав’язується той образ «хохла», який вигідний росії». І ще: «Я не вірю, що серіал був знятий несвідомо, так би мовити, «по простоті душевній». Знущання над усім українським тут абсолютно усвідомлене, весь «гумор» підпорядкований одній меті».

Критика переважає хвалебні оди від наближених до московського корита. У «Слові Просвіти» назвали «Останнього москаля» «рідкісним блювотинням» і що «гуцулів перетворили на імбіцилів»... Гостро розкритикував серіал радник СБУ Маркіян Лубківський: «Сподіваюся, продовження не буде!». Але якби ж то! Юрій Горбунов перестав голитися, сів на висококалорійну дієту, аби лише вгодити москалям своєю «статечністю». Але від цього, на жаль, переглядів не поменшало. Такі ми є! Своїм недуманням мостимо дорогу смертям...

Отак українці – телемани чужих серіалів – присіли на лайно. Автори ще й трясли портками. З москви кивнули пальцем: «Змінити назву!». Покірно переінакшили на «московський родич». І одразу той же О. Ткаченко почав виправдовуватися: «... Ми нічого поганого в цю назву не вкладали. Це просто концепція стренжера, який потрапив в інше середовище. Серіал, однак, має символічне значення...».

Ще є 16 серій тематичного серіалу «Великі вуйки». Тут москалі взагалі розперезалися... Дратує навмисне спотворення мови гуцулів. Її скалічили, а самих горян так «ошароварили», що такого не дозволяли собі робити за часів Штепселя і Тарапуньки. Навіть тоді не насміхалися так вульгарно з українців перед «велікімі рускімі». А тепер «1+1» постійно просуває імперське лахміття у збочених традиціях.

«Скажене весілля» чи скажені пси?

Чергова вилазка зрадницьких ідей у такому ж комедійному спорохнілому решеті й «Скажене весілля». 2018 рік, а москальська пропаганда лізе зі штанів з тими ж сценаристами. Ніби запозичують від французів, але суціль стирчать вуха москалів.

Ю. Горбунов уже не лише актор, а вже вибився в продюсери і свою створену фірму-студію пропхав. Запросив Олексія Потапенка, тобто шоумена Потапа, з його москальською недомузикою. У фільмі звучать його пісні ворожою мовою. Один фільм, другий, третій... Усі начебто в кінофраншизі. Кошторис зростає, і, на жаль, українці не відстають, щоб дивитися сцени, напридумувані, наче з п’яної голови, і своїми грошима підтримують бездарні серії.

Змінювалися режисери, але «Скажене весілля» не виходило за межу дитячої жовтої несподіванки. Це вже 2018 – 2022 рр. Держава фінансує пропагандистську пропасницю, приховану під насмішку над українцями. Пригоди в Яблунівці, що на Поділлі, розкручують на широку ногу. Схоже, скаженіють, як пси, ті, кому пахнуть гроші та лоскоче груди слава. Мені імпонують міркування члена Ради з державної підтримки кінематографії Андрія Халпахчі, котрий порівняв «Скажене весілля» з фастфудом: «Не ясно, що буде з франшизою, чи люди підуть у кіно на третю серію, чи вони вже наїлися в МакДональдсі?».

Майже в усіх серіальних походеньках з москальським уярмленням у головних ролях знімався актор Назар Задніпровський. Жаль...

З підказкою президента

Уже всі все знають. Начиталися. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, до якого прилипла висока посада, розпорядився за підсумками конкурсу виділити 448 мільйонів гривень на виробництво телесеріалів. Інформація спливла, яку, схоже, хотіли приховати від суспільства. Що для них електронна система публічних закупівель Prozorro? Обійти гласніcть або викривити подію для них, очевидно, не є проблемою за умов майже пів мільярда гривень. Подейкують, що знову зустрілися Олександр Ткаченко, брати (чи один з них) Кірющенки і Юрій Горбунов як «креативний продюсер» – і все вирішили. 33, 6 мільйона гривень – і до кінця цього року мають бути 24 серії по 25 хвилин тієї ж маячні, що раніше, під москальським соусом. Адже є досвід випуску мильних кульок на догоду замовників з москви. Юрій Горбунов – продюсер, а також один із авторів сценарію, за попереднім повідомленням, очевидно, схожого на серіал «Слуга народу»… Двоє айтішників – ухилянтів від мобілізації на війну застрягають у селі, де «батярує» фермер Паровоз. За описом, люди впізнають прототипа Олександра Поворознюка, який є власником футбольного клубу «Інгулець».

Юрій Горбунов і його компанія не розуміють, що в Україні – війна, що треба вбивати москалів зброєю, якої нам не вистачає, а не бавитися в навколокомедійні серіали з натяком на майбутні вибори. У нього, як, мабуть, і в Олександра Ткаченка, якого 27 липня нарешті звільнила Верховна Рада, врослася звичка підміняти поняття. Вдають, що не розуміють пріоритетність завдань у часі війни з москалями. Цинічно грають на патріотичних почуттях українців. Але їм не вдається приховати лицемірність. Не дають очі, що «бігають», розріджений голос із завченими напоказ фразами – «файна патріотична комедія» і «питання державної інформаційної та культурної безпеки». Їм конче треба цей серіал! Будь-якою ціною. Війна не війна...

Юрій Горбунов добре почув президента Володимира Зеленського – мовляв, шукайте спонсорів. Видається, він на ходу перелицювався, бо вже не хоче державних коштів на заявлений і саморозрекламований серіал. З огляду на «громадський розголос», як сам каже, він відмовляється від тих 33, 6 мільйона гривень. І словом не обмовився про війну, для якої ці гроші вкрай потрібні.

Кошти для гнилого серіалу Горбунов знайде або не забаряться з ними постійні замовники приниження честі українців як самодостатньої нації. Москалі не відступлять від свого. Відохотити від злого наміру росії фальсифікувати історичні реалії України мусять самі українці. Маємо зробити все, щоб Горбунов і ті, хто з ним, відмовилися і від задуму пасквілити українців на смертельну втіху росії.

Найращою ілюстрацією до цих роздумів, на моє переконання, є світлина українського захисника, розвідника, 32-річного Івана Дзюби із Хмельниччини. Катуванням у полоні «вагнерівці» умертвили йому дві ноги, котрі довелося ампутувати, і спалили електрострумом палець на руці... Він вижив! У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» у Львові легендарному українцеві виготовили протези, і він уже ходить без милиць, мріє повернутися добивати москалів. В ім’я таких, як Іван Дзюба, будьмо стійкими у захисті своєї національної ідентичності, щоб ніякі кірющенки, ткаченки та горбунови не могли й пискнути зі своєю розчепіреною неправдою.

Журналіст, лауреат премії НСЖУ «Золоте перо».