Марія Максакова – на франківській сцені

У залі Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк відбувся унікальний концерт. «Вечір опернихпрем’єр» подарували слухачам академічний симфонічний оркестр обласної філармонії під батутою головного диригента і художнього керівника Сергія Черняка та оперна діва Марія Максакова (сопрано). Прозвучали оперні арії та увертюри Ж. Бізе, А. Дворжака, Ш. Гуно, Дж. Пуччіні. Перед Івано-Франківськом відбулися концерти Максакової в Чернівцях та в Тернополі.

До слова, Марія Максакова – відома оперна співачка. Народилася у Мюнхені в сім’ї актриси Людмили Максакової та німецького підприємця Петера Андреаса Ігенбергса. Закінчила із червоним дипломом Російську академію музики імені Гнєсіних та аспірантуру. Була солісткою Маріїнського театру і депутатом Державної думи від партії «Єдіная Рассія», на звинувачення у тому, що голосувала за анексію Криму, виконавиця відповідала багато разів, мовляв, була у відпустці, а «голосувала» її картка.

У грудні 2016 року Максакова покинула Росію разом із чоловіком Денисом Вороненковим і переїхала до України. 23 березня 2017 року Вороненкова застрелили у центрі Києва. Не так давно прессекретар Путіна заявив, що не бачить жодних юридичних перепон задля повернення Марії Максакової до Росії. Однак робити цього виконавиця не планує.

Сьогодні Марія Максакова виховує трьох дітей, виступає в українських оперних театрах, є доцентом кафедри естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Заснувала в Україні власний фонд підтримки музично обдарованих дітей. ЇЇ дідусь Максиміліан, видатний виконавець, походив із Чернівців. А педагогом під час вивчення українського репертуару в Україні для Максакової стала народна артистка України Марія Стефюк, наша краянка із Рожнева на Косівщині.