«Кабан в овочах» виборов друге місце, або Про успіхи прикарпатців на міжнародному фестивалі «Мисливська ватра»

Уже втретє в Україні провели щорічний міжнародний фестиваль «Мисливська ватра», котрий об’єднує не лише українських мисливців, а й їхніх колег з-за кордону. Започаткували його на Львівщині. Перший фест відбувся у Стрию за підтримки Львівських ОДА, обласної ради, управління лісового та мисливського господарства, кафедри стрільби та технічних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури.

Цього року фестивалили в Миколаєві. Знову ж таки потужну допомогу в організації заходу надали львів’яни. Як зазначив голова Івано-Франківської обласної організації УТМР Михайло Лущак, таке дійство проводять для підтримки природоохоронних цінностей, представлення мисливства як культури, виховання в людей любові до природи.

Програма фестивалю була доволі розмаїтою, навіть передбачили розваги для дітей. Здебільшого вони були спрямовані на фізичний розвиток, бо, як каже М. Лущак, мисливець має бути міцним.

Від нашої області в заході взяла участь команда із 16 осіб. Це були переважно члени УТМР. І вони представили Прикарпаття гідно. Скажімо, в такому конкурсі, як імітація реву оленя, перше місце здобув мисливствознавець ДП «Коломийське лісове господарство» Олексій Онутчак. На конкурсі «Мисливська кухня» друге місце виборов член мисливського колективу «Лис» зі Старого Лисця Володимир Бойчук. Страва з м’яса кабана, овочів та фруктів, яку він презентував, – суто його винахід. Саме у процесі підготовки цього матеріалу і придумали їй назву «Кабан в овочах». Так само друге місце на виставці мисливських трофеїв з власною експозицією посів Володимир Шевчук.

На виводці мисливських собак великий інтерес викликав тримісячний песик породи український карпатський гончак, якого представила Василина Сворак з Тлумаччини. Між іншим, цю породу вже визнали на міжнародному рівні. До речі, пані Василина, котра ходить на полювання разом із чоловіком, дала згоду стати єгерем УМТР. Захищатиме нашу фауну від браконьєрів.

Редактор відділу газети “Галичина”