…І поруч їхні голоси

Підходить до завершення проєкт театральної резиденції для бійців, зреалізований в рамках проекту «Творчі резиденції для бійців» від благодійного фонду «Творча криївка». Партнерами театральної резиденції стали Франківський драмтеатр та театр ім. Леся Курбаса у Львові. Цієї неділі - 15 версеня в Івано-Франківську, а 17 – у Львові - можна буде побачити документальну виставу «Голоси». Її автори – бійці, ветерани російсько-української війни. У форматі документального театру вони розкажуть особисті історії, вийшовши на професійну сцену.

Під час репетиції вистави «Голоси»

Виставу створено протягом трьох тижнів. Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Творча Криївка» і її ініціаторка Віталіна Маслова вже не один рік, фактично ще з початку війни та й навіть Революції Гідності, реалізує проекти із підтримки учасників бойових дій, їхніх рідних та родин загиблих. Успішність діяльності за авторською методикою Віталіни Маслової доводять як наукові дослідження, так і відгуки ветеранів та їхніх рідних.

Діяльність фонду добре знайома жителям Прикарпаття та Івано-Франківська, адже саме тут з жовтня 2014 року розпочалася робота проекту «Творча Криївка для бійця», тут пройшли перші виставки картин, створених бійцями під час проєктів, численні соціокультурні заходи, горяни радо приймали воїнів, щоб ті на деякий час забули про пережите.

У грудні 2018 року волонтери проєкту розпочали підготовку до втілення в життя нової ідеї – провести творчу реабілітацію через заглиблення в один з видів мистецтва - театр, літературу, кіно, живопис – і відкрити нові грані власної особистості та нагадати нам: війна триває.

«Найкращі українські митці беруть участь в підтримці наших військових, що дає можливість не лише для саморозвитку учасників, але й для створення унікального мистецького продукту - п'єси та вистави, літературних та кінотворів, картин», - каже В.Маслова.

Художнім керівником проекту є Олег Шульга, актор театру та кіно, ветеран війни і віднедавна – актор Івано-Франківського національного академічного драматичногг театру ім. Івана Франка. Режисером став Євген Степаненко - режисер театру та телебачення, телеведучий, ветеран війни. Художник Андрій Єрмоленко створив ескіз афіші. На ствоїй сторінці у ФБ він написав, що це постріл у наше «кришталеве» сумління. На афіші до вистави «Голоси» читаємо: «Ми добробати, ЗСУ, Нацгвардія, прикордонники, правосеки та волонтери. Герої. Сонечки. УБДшники, Льготніки. Оперативний резерв першої черги. Ми живемо поруч з вами. Ви нас знаєте. Ми – ваші сусіди, родичі, друзі, знайомі, перехожі на вулицях. Ця вистава – наші Голоси. Її створено за три тижні театральної резиденції. Вона присвячується нашим побратимам. Живим і загиблим».

Фото з відкритих джерел.