Героїчна «Ксенія». Івано-Франківська харчосмакова фабрика допомагає наближати перемогу України

Забезпечення захисників України всім необхідним для успішного протистояння агресорові – це вагома складова нашої перемоги. Надійний тил оборони країни дає можливість зміцнювати і посилювати єдиний фронт народного спротиву. Так, безумовно, нині на передовій наші воїни демонструють суцільний героїзм, відбиваючи атаки ворога. Але водночас і недостатньо назвати лише стійкими чи незламними й ті підприємства в тилу, власники й керівники яких знайшли можливості не зупинити чи закрити свої виробництва з огляду на воєнний стан у країні й активні бойові дії. Вони також героїчні.

 Виробничі будівлі Івано-Франківської харчосмакової фабрики.

До переліку тих численних прикарпатських підприємств різних форм власності обласного чи міського підпорядкування, які тримають трудовий фронт і сьогодні забезпечують надійний тил захисникам України, зачисляємо й Івано-Франківську харчосмакову фабрику, де виробляють смачну продукцію торгової марки «Ксенія» і яка торік відзначила своє 75-річчя. Ми добре усвідомлюємо, що без волі і сприяння власників підприємства будь-яка найбільш патріотична й найактуальніша ініціатива може бути приречена, тобто просто залишитися тільки на словах.

В одному з торгових приміщень «Ксенії».

– Ще з 1999 року провадимо свою господарську діяльність і з Божою допомогою справляємося з виробничими завданнями, – розповідає власник підприємства «ПрАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика» Роман КРИЦУН. – Звісно, маємо чималі здобутки за роки підприємницької діяльності, але й гідно відгукуємося на всі економічні виклики нашої держави. За двадцять років на підприємстві ми дібрали злагоджений колектив хороших фахівців і знавців своєї справи. Розраховуємо, що і в реаліях воєнного стану вистоїмо і вироблятимемо й далі смачну і натуральну продукцію для українців на щодень і на свята.

– Романе Михайловичу, нині деякі виробники харчової продукції, зокрема й на Прикарпатті, вже підвищили роздрібні ціни на свої товари. Яка ситуація на вашому підприємстві і чого очікувати споживачам?

– Ми розуміємо, що триває війна, і добре усвідомлюємо її виклики та загрози. Та попри все ми не підвищували ціни на свою продукцію, тому що маємо ще змогу одержувати сировину за цінами, які зросли наразі незначно. Тобто ми ще терпимо і чекаємо допомоги військових адміністрацій, щоб наше підприємство мало можливість одержувати сировину за фіксованими цінами.

– Яке означення сьогодні найбільше, на Вашу думку, пасувало б для «Ксенії» – солодка, смачна, неповторна, щира, милосердна, стійка, незламна?

– Усі названі слова точно про «Ксенію» сьогодні, але для мене, який знає і бачить щоденну працю колективу, вона – героїчна…

Марія ДОМЧАК, членкиня наглядової ради групи компаній торгової марки «Ксенія»:

– До цієї групи компаній входять Івано-Франківська харчосмакова фабрика та Торговий дім «Ксенія». Наше виробниче підприємство має власну торгівлю, а також працює з іншими торговельними мережами міста й області. Маємо свої давні й потужні традиції ще з 1946 року. 75 років тому його заснували як артіль «5 грудня», відтоді воно пережило численні трансформації, а з 1973-го відоме як Івано-Франківська харчова фабрика. І сьогодні ПрАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика» живе, працює, виробляє продукцію торгової марки «Ксенія» і не має намірів зупиняти виробничий конвеєр. Ми виготовляємо не лише печиво класичного асортименту, а й продукцію нових трендових позицій, зокрема віднедавна – цукерки «Пташине молоко», «Прометей» та ін. Наше завдання нині – забезпечити всіх жителів і гостей Івано-Франківська різними здобами, зокрема смачним печивом, а також посильно – Збройні сили України.

Наразі виробництво не нарощуємо, а працюємо в рамках звичних робочих потужностей. Звісно, виникають деякі питання щодо постачання сировини, але нам вдається поки що їх вирішувати. Як буде далі – побачимо. Адже ми мали дуже багато поставок зі східних і центральних регіонів України, які через війну тепер просто припинилися. Тож шукаємо альтернативні джерела…

Тетяна РЕВЧУК, директорка компанії торгової марки «Ксенія»:

– З першого ж дня масштабного наступу російських агресорів на Україну ми долучилися до ініціативи з підтримки наших військових і добровольців територіальної оборони в Івано-Франківську і фактично щодня надсилаємо допомогу для захисників України. Вміємо працювати злагоджено й оперативно навіть в особливих обставинах. Наприклад, пригадую, як ми терміново, впродовж кількох годин, – поза плановим виробництвом і зупинивши його потужності на якийсь час – готували повидло для наших військових.

А також щодня допомагаємо печивом і пряниками різним міським локаціям, зокрема і своїм працівникам та тимчасово переміщеним особам. Ще нікому не відмовили в допомозі...

Ми дуже вдячні власникам, керівництву і працівникам ПрАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика» та Торговий дім «Ксенія» за відкритість комунікації зі ЗМІ й за приклад доброчинності для інших підприємств нинішньої трудової вахти на Прикарпатті в ім’я перемоги. А принагідно хочемо привернути увагу читачів «Галичини» і до таких реалій, що нині Прикарпаття тримає не лише трудовий, а й інформаційний фронт. Адже тих доморощених чи спеціально підкормлених ворогами запроданців, які своєю брехливою інформацією, а також наріканнями, докорами, фальшивими звинуваченнями в соціальних мережах хотіли би спровокувати соціальну напругу на тилових територіях і цим вибити з виробничої колії підприємства краю, навколо ще чимало. Тож будьмо пильними, довіряймо тільки перевіреній інформації відомих ЗМІ і не купуймося на дешеве фейсбучне критиканство «небайдужих патріотів».

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами