Фільм «Довбуш» стає інтерактивним шоу і виходить на театральну сцену

Один із найкасовіших українських фільмів «Довбуш» стає ближчим до свого глядача. 5 квітня в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка відбудеться інтерактивне шоу і зустріч з командою фільму. Глядачі матимуть унікальну можливість побачити ексклюзивні кадри, які не увійшли до картини, почути чимало цікавих історій про те, як її створювали, та поспілкуватися з її творцями. А також потрапити у майбутній фільм з промовистою назвою «Як знімали фільм «Довбуш». 100% прибутку з проданих квитків спрямують на допомогу ЗСУ.

На пресконференції перед прем’єрою шоу актор Олексій Гнатковський, який у стрічці зіграв Івана Довбуша, наголосив, що це безпрецедентна подія, коли кіно «виходить» до людей і стає виставою.

«Мені цікаве це шоу не просто як учаснику, а й як глядачеві. Тому що тут будуть кадри, які не увійшли у фільм, багато бекстейджів (збірне поняття на позначення всього, що відбувалося за лаштунками зйомок кінострічки. – Ред.), яких я сам не бачив», – зауважив актор.

Саме з Івано-Франківська розпочинається тур містами України. До прем’єри шоу в обласному центрі тренувальний показ відбувся в Києві.

– З шоу, яке розповість про те, як знімали фільм «Довбуш», їдемо великими містами України, – розповідає режисер стрічки Олесь Санін. – Адже дуже багато людей хоче знати, як його знімали, де й чому… Як загалом таке кіно вийшло в Україні? Є дуже багато запитань. Ми будемо показувати на екрані частини фільму, а в інтерактивній частині будемо запитувати у глядачів, що вони хочуть знати про кіно, акторів тощо…

Також Олесь Санін підкреслив, що під час туру містами з «Довбушем» прагне в живому спілкуванні з глядачами зрозуміти для себе, яким буде його наступне кіно.

«Я точно знаю, що це має бути історія, яка надихає людей, – наголошує режисер. – Якщо говорити про мої професійні бажання, то я з величезним бажанням зняв би музичну комедію, мюзикл. Якусь дуже комедійну, але абсолютно живу історію з хорошими акторами. Я точно не хочу знімати художній фільм про теперішню війну. По-перше, я його вже зняв. По-друге, думаю, що нині – час документального кіно. Глядачам потрібні історії, які їх надихають, історії про життя, історії про любов, історії про сподівання, історії про надію, про те, що ми живі. Ми наче живемо у страшному фільмі щодня. І мені хочеться, щоби хтось із неба сказав: «Стоп. Знято!». І це все неправда. Але це не так. Це не грим. Це справжні відірвані руки, ноги, голови тих людей, яких ти знаєш і любиш. Це не кетчуп, це справжня кров».

Творці стрічки «Довбуш» наголошують, що інтерактивне шоу буде цікаве і тим, хто ще не бачив кінострічки. Адже буде розкрито чимало секретів про те, як знімають кіно. А у «Довбуші» цей процес був неймовірно захопливим.

Прем’єра стрічки «Довбуш» відбулася 24 серпня 2023 року в Україні, країнах Балтії, Чехії, Словаччині, Ізраїлі, Німеччині, Кореї. Фільм ще на етапі прокату побивав рекорди, втримавшись у національному прокаті 15 тижнів та зібравши понад 70 млн гривень. Стрічку про легендарного опришка Довбуша побачило більш як 500 тисяч глядачів. Хоча через різні непередбачувані обставини, як-от пандемію коронавірусу й повномасштабне вторгнення росії в Україну, від першого знімального дня і до прем’єри минуло аж п’ять років, а не півтора, як планували.

Редактор відділу газети “Галичина”