Призовників віком до 20 років до ЗСУ цього року набиратимуть лише за їх згодою

Міноборони терміново звернулося до майбутніх призовників віком до 20 років з повідомленням, що через карантин і відповідно перенесення вступних іспитів до вишів на військову строкову службу юнаків цього року забиратимуть лише за їх згодою.

Весняний призов в армію в Україні через пандемію було перенесено на травень-липень 2020 року. Відповідне розпорядження уряд прийняв ще 26 лютого. У пункті 5 документу йшлося, що громадяни у віці 18-19 років можуть бути призвані на службу тільки за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Проте до Міністерства освіти надходять численні скарги батьків та майбутніх абітурієнтів ВНЗ про те, що їм і далі приносять повістки з військкоматів.

У відомстві зазначають, що така накладка вийшла через те, що вступну кампанію перенесено на серпень, а весняний призов продовжено до кінця липня.

Аби вчорашні випускники призовного віку могли стати студентами, Міносвіти звернулося з листом до Міноборони з проханням врегулювати питання надання випускникам відстрочки від призову.

Варто відзначити, що військкомати знаходяться у сфері управління Генштабу Збройних Сил України, а рішення про призов приймають призовні комісії, головами яких є заступники голів обласних державних адміністрацій.

Відповідно до указу Президента України, з 1 червня розпочався весняний призов громадян на строкову військову службу. Цього року було заплановано провести дві призовні кампанії: весняну – з 1 червня по 31 липня та осінню – з 1 жовтня по 31 грудня.

Перші призовники уже прибули до військових частин НГУ у різних регіонах.