До Івано-Франківська їде Євген Клопотенко презентувати «Нове шкільне харчування»

17 вересня, до Івано-Франківська приїде відомий кулінарний експерт, автор проекту з покращення культури харчування в українських школах «Нове шкільне харчування» Євген Клопотенко. До речі, це буде перша поїздка кулінара на Прикарпаття.

В рамках візиту, о 10. 00 Євген Клопотенко відвідає Івано-Франківський коледж ресторанного сервісу і туризму, де проведе лекцію для майбутніх працівників ресторанної сфери на тему: «Сучасні тренди в ресторанному бізнесі». Також о 12.00 в Івано-Франківській ЗШ №11 відбудеться презентація «Нового шкільного харчування» для представників міста Івано-Франківська, а в 14.30 в приватній школі-садку «Перша ластівка» пройде представлення проекту для представників Івано-Франківської області. Зазначу, що вхід на всі заходи вільний, без реєстрації, тож на них запрошують усіх бажаючих та небайдужих до цієї гострої теми, адже змінити шкільне харчування можна лише спільними зусиллями.

«Процес змін можливий лише в тому випадку, якщо до нього залучені всі його учасники: підприємці, які надають послуги гарячого харчування, батьки і керівництво навчальних закладів, - наголосила голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна. – Проект «Нове шкільне харчування» не лише про приготування нової їжі, а й про виховання у дітях і батьках культури харчування та споживання корисної їжі».

Метою програми «Нове шкільне харчування» є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках проекту Євген Клопотенко розробив «Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах», а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільних їдальнях по всій Україні. Зокрема, до книжки увійшло 110 сучасних переписів, які базуються на кулінарному досвіді її автора та сучасних кулінарних тенденціях. Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів затвердила його для шкіл.

Сьогодні за рецептами збірника готують у 1 500 українських навчальних закладах. З нового навчального року окремі школи Івано-Франківська також тішать своїх учнів стравами з оновленого меню. Зокрема «Нове шкільне харчування» впроваджують в ліцеї ім. Романа Шухевича, гімназії №3, Угорницькій школі, школі-ліцеї №23, приватній школі-садку «Перша ластівка». Також є школи, котрі поступово його апробовують і вплітають окремі страви зі збірника в звичне меню.

- Ще в січні, коли ми вперше почули про «Нове шкільне харчування», почали готувати за рецептами Євгена Клопотенка у нашій їдальні, - зауважує директор Івано-Франківської приватної школи-садка «Перша ластівка» Тетяна Мирошниченко. - Дітей підкуповують не лише смакові якості страв, а й їхні назви, які мають зовсім інші відтінки, які розширюють знання дітей про культуру харчування не лише в Україні, а й в інших країнах світу. Їжа - це насолода, і вона має приносити дітям задоволення.

Мама другокласниці Івано-Франківської ЗШ №19 Ірина Шуваринська зауважує, що трапляються випадки, коли діти бояться нового меню, адже не звикли вдома їсти різноманітну та корисну їжу, як-от салати чи перші страви.

«Зі свого боку намагаюся у внутрішню батьківську інтернет-переписку відправити посилання на відео проекту, для того, щоб насамперед батьки ознайомилися з меню, спробували щось приготувати вдома, аби діти не боялися нових страв», - каже Ірина Шуваринська.
Редактор відділу газети “Галичина”