Знакові події чеської історії у світлинах: в Івано-Франківську відкрили фотовиставки консульства Чеської республіки

У Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відкрили дві фотовиставки консульства Чеської республіки – одну найменували «Оксамитова революція», а другу – «Так, Масарик». Виставки розповідають про знакові події в історії Чехії. «Оксамитову революцію» присвячено 30-літтю повалення комуністичного режиму в Чехословаччині і вона складається з кількох десятків робіт п’ятнадцяти провідних чеських фотомитців, які зафіксували найяскравіші події тієї пори.

Виставка «Так, Масарик» розповідає про першого президента Чехословаччини, видатного чеського державного і політичного діяча, доктора філософії Томаша Гарріга Масарика, і її присвячено 170-й річниці з дня його народження.

Т. Масарик 1918 року став президентом новоствореної Чехословацької республіки. Зумів у непрості міжвоєнні часи створити у країні стабільний і дієздатний лад, був президентом до 1935 року впродовж 17 років.

– Ці виставки вже експонувалися в інших містах України. Тепер ми привезли її до Івано-Франківська. Вони розповідають про життя і діяльність нашого першого президента, якому ми завдячуємо своєю державністю на початку XX століття, і про події набагато пізніші й не менш важливі для країни – з 1988 по 1991 рр. Від перших вуличних демонстрацій у Чехословаччині до того моменту, коли з нашої країни пішла радянська армія, – зазначив на відкритті Консул з питань культурної та економічної співпраці, заступник Генерального консула Генерального консульства Чеської республіки у Львові Владімір Кадлец.

Своєю чергою, ректор Прикарпатського Національного університету Ігор Цепенда підкреслив:

«Сьогоднішня подія повертає нас до розуміння ролі видатних постатей у державотворенні, до усвідомлення того, як у наші часи формуються українсько-чеські відносини. Свій внесок у них робить і наш університет: впродовж останніх років ми налагодили дуже цікаву й перспективну співпрацю з чеськими університетами, на філологічному факультеті ми маємо спеціальність «чеська мова і література», працюємо над організацією спільних олімпіад між студентами і поглиблюємо співпрацю між науковцями…

Також у рамках цієї події в Прикарпатському університеті відбулася зустріч Владіміра Кадлеца з викладачами та студентами вишу.