Журналістика очима студентів: кава, ноут і рок-н-рол

У Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника спеціально до Дня журналіста представили третій випуск студентського видавничого проєкту «Поміж текстом: журналісти для журналістів».

Ректор ВНЗ Ігор Цепенда, розпочинаючи презентацію, зазначив, що журналістика – це нова дисципліна у виші, яка динамічно розвивається, щоб встигнути за всіма викликами часу, тож викладачі та студенти ініціюють багато проєктів, які дозволяють їм набувати необхідних знань та вмінь.

– Також ці три видання в рамках студентського проєкту є доброю платформою для розвитку студентів, їхнього становлення і безпосереднього знайомства з тими, хто сьогодні творить українську журналістику», – підкреслив Ігор Євгенович.

Ідея проєкту належить старшій викладачці кафедри журналістики кандидатці наук з соціальних комунікацій Галині Пристай. Його започаткували 2018 року в рамках навчальних дисциплін «Видавничий менеджмент» та «Видавнича справа».

– Такий формат навчального процесу є хорошим тренінгом для здобуття необхідних практичних навичок, адже тут студенти виступають не тільки як журналісти, а й як коректори, редактори, фотокореспонденти, видавці, дизайнери. Тобто вони вчаться не тільки писати, а й формувати, редагувати, укладати свої тексти, супроводжуючи їх відповідним фотоматеріалом. І, звичайно, робота над таким проєктом формує суто людські властивості, такі необхідні в цій царині – самостійність та відповідальність, – переконана пані Галина.

Цьогорічний випуск має свою родзинку – студенти вирішили змінити початкову концепцію видання і збагатити його різними журналістськими жанрами, тож разом зі вже традиційними інтерв’ю у книжці розміщено есе, історії та нариси про журналістів і журналістику. А також розширили межі уявлень про цю професію, втіливши їх в нову ідею обкладинки.

Бо якщо це улюблена робота, то грань між роботою і відпочинком стає майже непомітною, і кава допомагає працювати й відпочивати, налагоджувати контакти і спілкуватися, компактний ноут стає незамінним у підготовці матеріалів будь-де і будь-коли, а рок-н-рол – це той ритм, в якому живуть теперішні молоді журналісти.

Над випуском працювала група у складі викладачів кафедри журналістики Ганни Марчук та Галини Пристай, студентів – Степана Пенкалюка, Роксолани Бабій, Алла Павлуцької, Діани Перепічки, Ярослави Шулепи, Лілії Кіяшко, Ксенії Лукіянчук, Івана Муканика, Вікторії Богдан, Олесі Луканюк, Софії Дмитрів та Діани Яців.

Студенти поділилися своїми враженнями від процесу створення третього випуску, для яких він став не тільки проєктом зі втілення в життя нових ідей, а й набуттям цінного досвіду командної роботи, вмінням знаходити оптимальні та компромісні рішення і можливістю вкотре переконатися у правильності вибраного фаху.

Поетеса, журналістка.