Європейські дороги «Колумбу»

Тетяна Павлик "Розбите серце"

Нещодавно фотовиставка "Воскресіння" за участі Народного фотоклубу "Колумб" Тисменицького Народного дому і запрошених авторів з Івано-Франківська (ЙорданаДранчук і Юрій Рильчук) перемістилася з польського Жешова до румунської Ораді.

Експозиція поповнилася новими двадцятьма роботами колумбівців, відповідно й побільшало авторів і тепер їх сталодвадцятеро: Юрій Бакай, Анатолій Глеб, Маріанна Глинська,Павло Дроб‘як, Володимир Дутчак, Тарас Дутка, Микола Джичка, Микола Калитчук, Ростислав Кондрат, Мирослав Кушніренко, Богдан Нагорняк, Таня Павлик, Дмитро Петрина, Іван Постоловський, Ярема Проців, Микола Слубський, Віктор Солодкий, Олександр Торб’як, Денис Трофімов, Тарас Яковин.

Стартовий блок виставки складався з тридцяти робіт, темою яких був Великдень. Нові долучені до експозиції роботи вільної тематики – це портрети, пейзажі, абстракції, репортаж, гумор і т. п.Обидва блоки гармонійно доповнили один одного. Відкриття виставки відбудеться 7 червня в галереї Штефана ВілідараІштвана в середньовічній цитаделі Ораді. Виставка триватиме до 16 червня, а під час її тривання буде організовано ряд благодійних заходів на підтримку України.

8 червня у французькому Страсбурзі відкриється виставка українських фотографів з різних міст нашої держави – всього 27 фотографів, близько 100 світлин. Серед авторів четверо колумбівців: Юрій Бакай, Маріанна Глинська, Ростислав Кондрат, Тетяна Павлик. Виставка «Ідентичність, аспекти сучасної української фотографії»триватиме до 10 липня. Під час її експонування відбуватимуть різноманітні благодійні заходи для підтримки України і українських митців. Для авторів учасників виставки передбачена обширна культурна і туристична програма.

Організатором цієї акції виступила Європейська асоціація мистецьких обмінів «Аполлонія» в Страсбурзі. Відкриття виставки відбудеться за участі Європейського парламенту, представниківміста Страсбурга, мистецтвознавців, українськоїдіаспори у Франції та авторів виставки. Серед гостей буде керівник тисменицького народного фотоклубу «Колумб» Ростислав Кондрат, який дістався Франції завдяки сприяння Тисменицької ОТГ.

Продовження європейського марафону фотоклубу «Колумб» відбудеться в липні уКіршау (біля Дрездена) в галереї ART FACTORY FLOXна масштабній благодійній виставці «Прекрасна Україна» за участі 37 українських фотографів серед яких п’ятнадцятеро з рядів фотоклубу «Колумб». Примітним є те, що для запрошення на відкриття виставки організатори використали фото Тані Павлик, а на обкладинці каталогу помістили роботу Володимира Дутчака – обоє колумбівці !

Детальніше про виставки в Румунії, Франції та Німеччині в наступних репортажах.