ЄС може відкрити кордони для турпоїздок з 1 липня

Євросоюз планує незабаром відкрити кордони для туристів.

Єврокомісія - вищий орган виконавчої влади ЄС - рекомендувала членам Шенгенської зони і асоційованим з нею державам почати відкривати кордони для країн, які не входять до співдружності країн з 1 липня. Можливість здійснювати туристичні поїздки рекомендують надати жителям лише деяких країн: Албанії, Боснії і Герцеговини, Косово, Чорногорії, Північної Македонії та Сербії.

Для інших держав передбачено розширення підстав для візиту: зокрема, обмеження рекомендують зняти для висококваліфікованих працівників та студентів. Рішення опубліковано на сайті відомства 11 червня.

При складанні списку комісари Єврокомісії керувалися епідеміологічною ситуацією - в країні, з якої до Європи можна вирушити в турпоїздку, вона має бути не гірша, ніж у середньому в ЄС.

У повідомленні комісії також підкреслюється важливість прийняти загальний перелік держав для всіх країн-членів, в іншому разі через можливість вільно переміщуватися усередині Шенгену обмежувальні заходи будуть неефективні.

Зняття обмежень також буде ґрунтуватися на гнучкому підході: передбачено, що виходячи з епідеміологічної ситуації в конкретній країні її жителі можуть або отримати дозвіл на поїздки або ж знову потрапити під обмеження.

"Міжнародні поїздки є ключовими для туризму і бізнесу, а також для возз'єднання сім'ї та друзів. Не дивлячись на те, що нам усім доведеться зберігати обережність, настав час вжити конкретних заходів для зняття обмежень з країнами, чий епідеміологічний стан аналогічний ситуації в ЄС, і для відновлення візових операцій", - заявила єврокомісар з питань внутрішніх справ Ильва Юханссон.