В Івано-Франківську медичні працівники самотужки затримали злодія

Із Ганною Чемерис – старшою медсестрою Івано-Франківського міського перинатального центру не одразу зміг переговорити, бо того дня вона отримувала подяку поліції за мужність за затримання злодія…

До гінекологічного відділення №1 згаданого медичного закладу, розташованого на п’ятому поверсі, зайшов невисокий, середньої будови тіла чоловік. Був у бахілах, медичній масці. На перший погляд – звичайний відвідувач. Він зайшов до однієї з палат раз, другий… ніби когось шукав. Тільки з третього «заходу» з’ясувалася його мета. Помітивши, що з-під подушки на одному з ліжок, де на той час нікого не було, виглядає шлейка від жіночої сумочки, вихопив її – і навтьоки. Та сусідки потерпілої по палаті одразу зчинили крик: «Злодій, злодій!..».

На це миттєво зреагували санітарки та медсестри, котрі не побоялися, що перед ними чоловік, і погналися за ним. Панні Ганна на той час була в іншій палаті біля хворої, котра, як вона висловилася, потребувала особливої уваги. Почувши якийсь гамір, спершу перелякалася, бо подумала, що помер хтось із хворих. Та виглянувши в коридор, одразу оцінили ситуацію. Чи вона, так би мовити, очолила погоню, чи просто приєдналася, вже не може пригадати. Злодія переслідували, як-то кажуть, усім миром. Коли він пробігав мимо «лікарської», там перебували двоє лікарів-інтернів. З якоїсь причини, тільки не тому, що побоювалися якоїсь помсти з боку цієї особи, категорично відмовилися представлятися на сторінках газети. Вони також взяли участь у затриманні зловмисника.

– Коли побачила, що якийсь чоловік біжить в бік операційної, то на мить стало страшно, – розповідає лікарка-інтерн. – Чомусь пригадалося, як кілька років тому, тоді я ще була студенткою, під пологовим будинком вибухнула граната. А тепер стільки неврівноважених людей, зброї… Може, й зараз хтось незадоволений кимось з лікарів хоче помститися. Та коли почула, що кричать: «Злодій!», переляк минув…

…Хоча зловмисник, судячи з усього, ретельно підготувався до свого вчинку, та зустрівши такий спротив, запанікував. Він проминув сходи, забіг до туалету, але усвідомивши, що виходу немає, помчав далі і спробував знайти сховок в операційній, де на той час, на щастя, нікого не було. Тут його і заблокували. Втікаючи за принципом «не до жиру, аби живу», злодій кинув викрадену сумку.

Попри те, що серед його, так би мовити, «сторожів» був лише один чоловік, а решта – жінки, зловмисник фізичного опору не чинив. Як сказала лікарка-інтерн, почав «бити на жалість». Просився, щоб його відпустили, бо у нього дружина в поліклініці, до того ж він сам, мовляв, має астму. Та анестезіолог, котра була серед «блокіраторів», запевнила, що в разі чого надасть відповідну медичну допомогу. Далі він почав кудись телефонувати.

Незабаром приїхала якась жінка. За словами лікаря-інтерна, вона, судячи зі всього, намагалася захищати зловмисника. Може, це була адвокат, адже 33-річний житель Івано-Франківська, який спробував обікрасти літню хвору людину, на той час перебуває під судом за низку інших майнових злочинів. Тим часом Ганна Чемерис викликала поліцію, котра невдовзі прибула на місце події.

Зауважимо, що завдяки сміливим діям медичного персоналу вдалось уберегти потерпілу від чималої втрати. Адже в її сумці було понад п’ять тисяч гривень. Самі знаєте, які нині дорогі лікування, медикаменти, тож зрозуміло, що людина, вирушаючи до лікарні, бере з собою гроші. Цим і користується певна категорія ницих осіб, для яких немає нічого святого. Адже вони крадуть не тільки гроші, а й надію людини на здоров’я, а то й життя. Причому, як правило, обкрадають жінок. Чоловік може й опір вчинити та й здебільшого тримає гроші при собі. Хоча бувають і винятки. Наприклад, керівник міського перинатального центру Сергій Стефанко розповів, що якось в лікарні обікрали його батька. Чоловік пішов здавати аналізи, тим часом з його сумки, яку залишив під ліжком, викрали барсетку з документами та грошима.

На жаль, і в цьому медичному закладі то вже не перша крадіжка. Незадовго до події, яку описали, обікрали пацієнтку в іншому відділенні. Тоді злодія не вдалося затримати. Та все ж їм щастить далеко не завжди. І не вперше саме жінки стають на заваді зловмисникам. Якщо не помиляюся, торік працівниці одного з івано-франківських дитячих садків теж затримали злодія, котрий заліз до їхнього закладу. Їх також начальник ГУ НП в області відзначив подякою.