Окупанти атакували Запорізьку атомну електростанцію

В ніч на п’ятницю окупаційні війська РФ увірвалися на територію Запорізької атомної електростанції - найбільшої у Європі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що якщо ЗАЕС вибухне, то наслідки будуть у 10 разів страшнішими за Чорнобиль. Горить приміщення навчального корпусу та лабораторно-побутового корпусу.

У Держатомрегулюванні повідомили: "Енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність, наявні ушкодження оббудови реакторного відділення енергоблока № 1, які не впливають на безпеку енергоблока. Системи та елементи, важливі для безпеки АЕС, знаходяться в працездатному стані. Змін радіаційного стану на поточний час не зафіксовано.

Президенти України і США Володимир Зеленський та Джо Байден провели телефонну розмову з приводу ситуації на Запорізькій атомній електростанції.

Крім розмови з Байденом, Зеленський провів розмови з приводу ЗАЕС з Шарль Мішелем (президент Європейської ради), Олафом Шольцом (канцлер Німеччини), Борисом Джонсоном (прем’єр-міністр Британії), Анджеєм Дудою (президент Польщі).

AFP зазначає, що Байден "закликав Росію припинити вогонь по українській електростанції та допустити службу надзвичайних ситуацій".

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.