Як ефективно вивчати англійську кожен день

Англійська мова в наш час потрібна кожній людині. Щорічно виходить величезна кількість фільмів, книг, статей на цій мові, які необхідні для навчання, роботи або в якості розважального матеріалу. Звичайно, у кожного своя мотивація для навчання: хтось хоче виїхати жити за кордон, комусь мова потрібна для пошуку інформації для навчання, а хтось просто хоче подорожувати і вільно розмовляти з людьми різних національностей.

Для кожної мети необхідний свій підхід, але, безсумнівно, якщо людині потрібно підняти свій рівень мови за короткий термін, не обійтися без щоденних занять. Час, що витрачається на навчання, залежить від індивідуальних особливостей. Зайняті люди готові виділити лише 5 хвилин в день, а люди з більш вільним розкладом можуть вчитися годинами. Грамотні фахівці можуть допомогти вам ознайомитись з подробицями організації щоденного навчання саме для вашої ситуації. Спочатку здається, що вчити англійську кожен день - нездійсненне завдання, завжди знайдеться щось, що вам завадить. Однак існує кілька простих технік, за допомогою яких можна просувати свій рівень навіть в тому випадку, коли немає часу на повноцінний урок.

Існує безліч різних підходів до вивчення англійської мови. Деякі люди вважають за краще займатись з учителем, інші використовують книги і навчальні програми, багато хто шукає спеціальні сервіси для листування з носіями мови. Хтось любить живе спілкування, інші вважають за краще вчити англійську онлайн. Однак при будь-якому способі навчання важлива системність і регулярність.

Переваги щоденних занять англійською

Головною перевагою частих занять є постійне самовдосконалення. Ні для кого не секрет, що мовні навички втрачаються дуже швидко: варто тільки на якийсь час припинити заняття, і починати їх знову доведеться знову з низького рівня. Звичайно, щоденне навчання вимагає певної сили волі, спочатку витрати часу здаються непорівнянними з результатом. Але поступово навчання стає постійною частиною щоденної рутини і перестає завдавати незручності. А прогрес, безумовно, починає бути помітний вже в перший місяць подібних практик.

Як вчити англійську щодня

Безумовно, найефективнішим способом є заняття з викладачем. Однак не всі можуть собі це дозволити через відсутність як часу, так і грошей. Тому існує безліч прийомів, що дозволяють просувати свій рівень володіння мовою без особливих витрат і зусиль з вашого боку. Наприклад, пасивне навчання, яке відбувається при прослуховуванні аудіокниг або перегляді фільмів. Звичайно, пасивне навчання не може бути заміною основного, але може виявитися гарною підмогою в щоденних заняттях, особливо в дні з щільним розкладом, в які складно виділити час для повноцінного заняття.

Крім того, існує кілька простих кроків для щоденних мовних тренувань. Наприклад, хорошим рішенням буде поміняти мову системи на телефоні і комп'ютері. Це допоможе вивчити невелику, але важливу групу слів, пов'язаних з гаджетами. Якщо ви ведете щоденник, корисною порадою для вас буде почати робити записи на мові, що вивчається. Перегляд світових новин теж можна виконувати на англійській мові, крім того, можна підписатися в соцмережах на англомовні групи, що теж допоможе в щоденному навчанні. Існує величезна кількість англійських онлайн-платформ як для навчання, так і розважального плану.

Виконання цих порад фактично не забирає час, тому що людина продовжує робити звичні щоденні дії, тільки змінюється їхня мова. Плануючи англійську на кожен день, просто використовуйте прийоми з нашої статті в залежності від завантаженості дня.

Скласти графік навчання

Звичайно, щоденне споживання контенту англійською мовою не означає, що можна забути про класичне навчання, яке необхідне для вивчення граматики. Тому важливо скласти план навчання на тиждень або навіть на місяць, щоб контролювати, які важливі теми залишилися невивченими. Це також корисно для грамотного розподілу сил. Найсучасніші методики без чіткого плану можуть бути такими, що не приносять користі і хаотичними. Для початку необхідно вирішити скільки годин ви готові витратити на англійську в тиждень. Не обов'язково займатися кожен день по годині-дві. Головне в заняттях - усвідомлене сприйняття інформації, немає ніякого сенсу в катуванні себе довгими тренуваннями, набагато краще намагатися виділяти комфортну для себе кількість часу на вивчення мов.

Підібрати додатки або програми

Не секрет, що сучасна людина проводить більшу частину свого часу в телефоні. Тому важлива частина навчання - підбір якісних додатків, які будуть допомагати у вивченні нових слів і правил або в аудіюванні. Існує цілий ряд програм, які пропонують щодня добірку нових слів для вивчення, створюючи зручні віртуальні картки. Безліч додатків спрямовані на тренування пам'яті, навчання, написання нових слів і їх вимову. Який додаток підійде саме вам, передбачити неможливо, у кожного з них є переваги і недоліки, потрібно спробувати кілька і прийняти рішення, на чому ви зупинитеся.

Читати новини та статті на англійській

Не можна навчитися мови без читання англомовних текстів. Спочатку книги можуть здатися занадто важкими і тривалими, що відіб'є всяке бажання продовжувати. Вихід з цієї ситуації - читати коротші і прості в сприйнятті матеріали. Це можуть бути щоденні новини, статті на цікаві для вас теми або короткі оповідання. Статті на навчальну або робочу тематику будуть корисні не тільки для вивчення мови, а й для загального розвитку. Цей метод відмінно підходить для учнів із середнім рівнем володіння мовою. Для людей з більш високим рівнем англомовна література залишається найкращим варіантом, адже у кожного є улюблена книга, яку він би хотів прочитати в оригіналі. Вивчення мови - відмінна можливість, читання принесе не тільки задоволення, але і буде дуже корисним для вивчення нових слів і виразів.

Знайти відео- та аудіо-контент англійською

Не менш важливим є і аудіювання, адже при вивченні мови необхідно вчитися розуміти абсолютно різні акценти на слух. У цьому відмінно допоможуть різні фільми (спочатку їх можна дивитися з англійськими субтитрами) і аудіокниги, які будуть особливо корисними для людей з досить високим рівнем мови. Але на фільми і книги потрібно досить багато часу, який складно виділити через швидкий ритм сучасного життя. Але і це не є проблемою, адже сьогодні дуже легко знайти короткі ролики або подкасти, які не заберуть багато часу, але при уважному перегляді збагатять ваш словниковий запас.

Повторювати пройдений матеріал

Завжди необхідно пам'ятати про найголовнішу частину в вивченні чого-небудь - повторенні пройденого. Неможливо вивчити нові слова за один раз, має сенс повертатися до них хоча б двічі протягом дня, потім на наступний день, а також через тиждень після першого прочитання. Тільки в цьому випадку нові слова і правила відкладуться в довготривалу пам'ять, а не забудуться через кілька днів.

На закінчення хотілося б додати, що багато у вивченні англійської мови залежить від мети, яку ви перед собою ставите. Якщо ви хочете вільно спілкуватися в поїздках, буде досить постійного аудіювання та використання онлайн-тренажерів. Однак в професійному вивченні граматики англійської мови (наприклад, для написання власних статей) вже не обійтися без хорошого викладача. Важливо порівнювати свої цілі з можливостями, лише тоді ви досягнете успіху.