Ворог просуває свої наративи в інформаційному просторі

У межах широкої інформаційної кампанії для виправдання збройної агресії проти України, кремлівська машина пропаганди просуває різні наративи.

Щоб зняти з себе відповідальність за ведення тотальної війни на знищення українського народу, росія постійно намагається нав’язати власне бачення ситуації, придумати причину своїх дій. Наративи рф розраховані на російську та проросійську аудиторію, проте їх повторювання створює ілюзію правдивості та використовується агентами кремля у різних країнах.

Традиційно вони приділяють значну увагу міжнародній політиці, що оточує війну. Тут методи цілком звичні й відомі: гра із заголовками, пов’язаність новин між собою, спроби вкласти в стрічку новини, які свідчили б, що в росії продовжується нормальне життя. Досить очевидним є й напрямок інформаційної роботи російських медіаресурсів, що базований на офіційній лінії та директивах кремля.

Медіа підігрівають ідею про «всесвітню змову проти Росії», про «глобальну гегемонію США», про «агресію НАТО». Усі ці наративи росія систематично використовувала впродовж 8 років російсько-української війни. Зараз російські пропагандисти через нагнітання страху намагаються розгорнути наратив «народної війни», адже залякування є елементом терористичної стратегії. Мета полягає не лише у впливі на безпосередню жертву, а й у формуванні відповідних моделей поведінки з боку всієї групи, у тому числі й свідків через інформаційний вплив.

Таким чином, потрібно роз’яснювати, що у відповідь на залякування має бути не поступка терористам, за якою будуть все нові і нові вимоги, та врешті-решт програш злу і руйнування цивілізованого світу, а згуртованість та достойна відсіч.