Україна отримала нового Президента

20 травня Володимир Олександрович Зеленський склав присягу Президента України та приступив до виконання обов'язків глави держави. Цю посаду 41-річний комік, пародист і актор, який ніколи не займався політикою, обійняв згідно результатів голосування під час виборчих перегонів, отримавши понад 73% голосів виборців - тобто довіри громадян.

На Банкову Зеленський ішов пішки. Його супроводжувало багато людей, які вітали і аплодували новому обранцю.

Інавгурація новообраного Президента відбулася в залі Верховної Ради в присутності українських та іноземних політиків. На церемонію прибули п'ять президентів інших країн, кілька десятків членів іноземних урядів, а також усі колишні президенти України, крім Віктора Януковича.

Після виконання гімну України голова ЦВК Тетяна Сліпачук оголосила результати виборів. В. Зеленський, поклавши руку на Українську Конституцію та Пересопницьке Євангеліє, оголосив присягу українському народові і з цього моменту офіційно вступив на посаду Президента України. Йому, як главі держави, вручили офіційні символи влади - штандарт, знак Президента, гербову печатку, булаву та посвідчення Президента України.

Після цього Володимир Зеленський виголосив промову, якою вразив не лише українських високопосадовців, але й іноземних гостей. Тисячі громадян, які спостерігали за інавгурацією під будівлею парламенту, вигуками й оплесками підтримували кожне висловлювання новообраного Президента.

Опісля промови новообраний Президент вирушив до Маріїнського палацу, біля якого прийняв командування усіма видами військ. Далі, як заплановано, В. Зеленський разом із дружиною Оленою прийматиме вітання від іноземних делегацій в Маріїнському палаці. Там же відбуватиметься й офіційне прийняття іноземних гостей з нагоди інавгурації.

Після 14 години новий глава держави в адміністрації Президента почне проводити двосторонні зустрічі з іноземними лідерами.