Виставка Богдана Бринського зібрала друзів, колег і рідних

Велелюдно в одному із залів Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття персональної виставки Богдана Бринського «Живопис». Привітати художника прийшли друзі і родина, було багато літніх квітів і неймовірних спогадів.

З поміж робіт були і впізнавані, добре відомі твори художника, як от портрети Опанаса Заливахи, Михайла Фіголя, Юрка Андруховича, пейзажі, архітектурні пам’ятки і сакральна спадщина, а також рідкісні пейзажі із кримських пленерів. Рідкісні, бо в повному обсязі цю серію Богдан Бринський виставляв тільки раз із початку анексії. Вернісаж було відкрито у залі Івано-Франківської обласної книгозбірні і називалася виставка творів «Крим наш».

Мистецтвознавець Мирослав Аронець розповів про молодого Бринського, котрий щойно прийшов працювати до Художнього музею, відзначив його надзвичайний талант і проаналізував мистецький почерк справжнього майстра пензля. А сам Бринський пригадав свою першу виставку у музеї, де він працював художником-реставратором, ще на зорі незалежності. Тоді його вчитель, наставник, товариш і однодумець Опанас Заливаха просто мовчав довго, а потім запропонував цигарку без фільтра. «Я тоді ще не курив. Але ми сиділи на колодах позаду музею, в котрому вже почався ремонт, і мовчки розмовляли, дивилися в стіну і один на одного. І це була найвища похвала», - каже Богдан Бринський.

Привітати митця прийшов і Микола Палійчук, з котрим вони з початком війни влаштовували багато художніх пленерів, покликаних збирати гроші для воїнів українсько-російської війни - спершу на бронежилети, а пізніше – для лікування важкопоранених зі всіх куточків країни.

А Івано-Франківська обласна рада нагородила Богдана Бринського відзнакою до 90-ліття ОУН.