«Весела Копиця» зібрала в Долині карикатуристів з 10-ти країн світу

У місті Долині вчетверте відбувся Міжнародний фестиваль гумору і сатири «Весела копиця», ідея проведення якого належить голові Долинської міської ОТГ Володимиру Гаразду. Прикметно, що цьогоріч на фест з'їхалися майстри карикатури з багатьох областей України і 10-ти країн світу, зокрема з Болгарії, Словенія, Угорщини, Хорватії, Румунії, Білорусі, Туреччини, Польщі, Франції та Австрії.

Вдалося провести цей захід завдяки перемозі Долинської міської ради у щорічному Всеукраїнському конкурсі культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». Нагадаємо, ідея цього конкурсу належить ГО «Інститут культурної політики». Його уже другий рік поспіль реалізує Асоціація міст України та Український центр культурних досліджень за підтримки Міністерства культури України. Консультант з юридичних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач, який взяв участь у заході, підкреслив, що ідея конкурсу передбачає збереження культурної спадщини малих міст, а також їх культурний та економічний їх розвиток. Саме поєднання традицій з економічними механізмами дасть можливість створити ту базу, яка привабить туриста.

Жителів та гостей міста дивували упродовж двох днів насиченою програмою, зокрема міжнародним пленером і виставкою карикатуристів, дитячим святом «Весела Копичка», гумористичною олімпіадою, гала-концертом за участі відомих гумористів Миколи Савчука, Володимира Пушкаря, Міська Батяра, Василя Мельниковича та іншими заходами.

Володимир Гаразд у розмові з журналістами звернув увагу, що пісня і гумор упродовж століть допомагають українцям долати труднощі та з оптимізмом йти вперед. А засилля неукраїнського гумору дало поштовх замислитися над українськими гумористичними традиціями і започаткувати саме такий фестиваль. Загалом «Весела Копиця» – це не тільки фест, а концепція підтримки і розвитку українського гумору. За словами В. Гаразда, на міжнародний конкурс сатиричного рисунку «Джмелик», який є одним із компонентів фесту, надійшло 910 робіт із 51 країни світу, у тому числі й дитячі малюнки. У рамках фестивалю видано каталог сатирично-гумористичні робіт карикатуристів з України, Хорватії, Бразилії, Китаю, Росії, Іспанії, Узбекистану, Туреччини, Бельгії, Німеччини, Греції та ін., вони наповнені глибокими метафорами й витонченим підтекстовим змістом.

За словами організаторки фестивалю, заступниці директора комунального закладу «Долинський міський центр спорту, культури та туризму» Галини Курус, його мета полягає передовсім у поширенні інформації про м. Долину, збільшенні можливостей подієвого туризму, підтримці гумористичних традицій Бойківського краю. З огляду на те, що Долина давно прагне здобути звання медової столиці Карпатського краю щороку тут проводять чимало тематичних фестивалів. Але саме Міжнародний фестиваль гумору і сатири – найбільша інновацією у сфері подієвого туризму, через його проведення є чудова можливість підтримувати гумористичні традиції краю, наголосила Г. Курус.

Голова Асоціації карикатуристів України Костянтин Казанчев, розмовляючи з журналістами, назвав виставку карикатуристів у Долині подією світового рівня. І звернув увагу, що відомі у світі конкурси карикатур, як правило, проходять у невеликих містах. Це світова практика.

Івайло Цвєтков з Болгарії, який привіз свої роботи на виставку в Долину, розповів, що професійно займається карикатурою уже 27 років, надає перевагу політичній і соціальній тематиці. Митець високо оцінив виставку, наголосивши, що тут зібралися найвідоміші карикатуристи Європи.

Учасник виставки Олег Гуцол з Білорусі, який уже 32 роки є професійним карикатуристом, а також займається ілюстрацією дитячих книжок і журналів, звернув увагу, що для нього головне, аби люди, які споглядають його роботи, не залишалися до них байдужими.

Незмінний ведучий гала-концертів фесту «Весела Копиця» Місько Батяр (Михайло Мельникович) акцентував, що український гумор потребує підтримки, й саме Долина може слугувати добрим прикладом щодо цього для інших міст країни, у тому числі й обласних центрів.

Редактор відділу газети “Галичина”